Bitcoin

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten “Son Dakika” Tahmini!

Uzun vakittir analist ve trader olan Peter Brandt, Bitcoin (BTC)’in parabolik ilerlemesinden çıktığını söylüyor. Kriptokoin.com olarak analistin yeni yorumlarını aktarıyoruz…

Peter Brandt, Bitcoin fiyatı hakkında yorum yaptı: Gereğince ciddiye almamış olabilirim

Çarşamba ve Perşembe günü dik fiyat dalışları yaptıktan sonra BTC, bir ay evvelki fiyatından yüzde 17’den fazla düşüşle, yazı yazılırken 41.698.72 dolardan süreç görüyor. Bu düşüş üzerine, analist Peter Brandt, Twitter’dan yaptığı bir paylaşım ile aşağıdaki sözleri kullandı:

“Parabolik ilerlemenin kırıldığını gördüm ve gerçek vakitli olarak fiyata dair yorum yaptım, lakin geriye dönüp baktığımda olayı gereğince ciddiye almamış olabilirim. Göreceğiz.”

Analist, 2018’in başlarında başlayan evvelki ayı piyasasının başlangıcını yanlışsız iddia etmesi ile tanınıyor. Twitter’da parabolik hareket kırılmalarının çoklukla yüzde 80’den fazla düşüşe yol açtığını belirtmişti. Bu türlü bir düşüş, Bitcoin’i 8.300 dolar civarına indirebilir.  Deneyimli trader, yatırım şirketi Vailshire Capital’in CEO’su Jeff Ross’un yorumunu da geri çevirdi. Ross, Twitter’da uzun vadeli BTC sahiplerinin önümüzdeki aylarda ucuz Bitcoin satın almak için ek fırsatlara sahip olabileceğini söyledi. Lakin Brandt, BTC yatırımcılarını, kaybedilen bir ticarete asla ekleme yapmamaya yönelik “bir ticaret kuralı” izlediğini söylüyor ve aşağıdaki sözleri kullanıyor:

1980’de, 50 doların doruğuna çıkan gümüş için de birebir şeyi söyleyenleri hatırlıyorum. Daha sonra 3,65 dolara düştü ve 24 yıl boyunca bu düzeyleri tekrar göremedi. BTC’nin birebir olduğunu söylemiyorum, lakin kullandığım bir ticaret kuralı, asla kaybedilen bir varlığa ekleme yapmamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.