Bitcoin

Bitcoin’in Yörüngesini Hakikat Çizen Modelin Mucidi: Bunlar Olacak!

Bitcoin S2F mdelinin kurucusu, yaşanan düşüşün BTC‘nin 6 haneli düzeylere gelmesini engelleyemeyeceğini ileri sürüyor. Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte %8.75 düşüşle şu anda 35.600 dolar civarında süreç görüyor. Bununla birlikte, Bitcoin stok akış (S2F) modelinin yaratıcısı Plan B takma isimli analiste nazaran paniğe gerek yok; uzun vadede BTC ödüllendirici bir yatırım.

Plan B, Bitcoin pazarının geri döneceğine dair teminat veriyor

Analist, Bitcoin üzerindeki yükselişini ve S2F modeline olan inancını yineledi. Analist ayrıyeten yatırımcıları mevcut düşüşü görmezden gelmeye çağırdı. Birinci Bitcoin’ini 2016 yılında 400 dolardan satın aldığını anlattı. 2019 yılında Bitcoin 4.000 dolardayken S2F modelini yayınladı. O vakitten beri, S2F modeli, fiyatın 40.000 doların altına düştüğü vakte kadar bile, BTC piyasa performansını yanlışsız bir biçimde izliyor. Analiste nazaran, düşüş eğilimi yakında bilakis döneceğinden, piyasa iştirakçilerine Bitcoin’lerini elinde tutmalarını tavsiye ediyor. Plan B, Yakın tarihli bir öbür tweet’e nazaran, Bitcoin boğaları denetimi tekrar ele geçirdiğinde sıçramanın epik olacağını belirtti.

Ne olursa olsun, Plan B, yatırımcıları bu vakitlerde istikrarda kalmaya çağıran tek BTC boğası değildi. Hollandalı analistin Twitter’da yaptığı bir ankette, iştirakçilerin çoğunluğu (%48) Bitcoin için bir sonraki yükseliş katalizörünün SEC tarafından bir BTC spot ETF’sinin onayı olacağını ortaya koydu. Tanınan on-chain analisti Will Clemente, kendi görüşüne nazaran, piyasanın muhtemelen öteki bir El Salvador haberiyle yahut FED’in mevcut şahin duruşunu bilakis çevireceği haberinde döneceğini belirtti.

Öte yandan, vadeli süreç piyasası tasfiyeleri de çok yüksek. Bitcoin vadeli süreç tasfiyeleri vakit diliminde 348 milyon dolara ulaştı. Zayıf piyasa performansı, birçok düşüş eğiliminin tabanını oluşturuyor. Cryptowhale‘e nazaran, Bitcoin’in fiyatı bir daha asla tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 69.000 dolara ulaşamayacak lakin 2022’de 10.000 doların altına düşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.