Bitcoin

Bitcoin’ler Borsalardan Süratle Çekiliyor! Bu Neyin Göstergesi?

Neredeyse tüm Ocak ayı boyunca kripto para piyasalarında süren düzeltme fırtınasının dinmeye başladığı şu günlerde, alınan bilgilere nazaran yatırımcılar 800 milyon dolarlık Bitcoin (BTC)’i borsalardan uzaklaştırıyor. Detaylar Kriptokoin.com’da izlenebilir.

Bitcoin için ne demek?

Kripto para piyasalarındaki derin düzeltmelere karşın genel trend, büyük düzeltmelere karşın, yatırımcıların varlıklarını satmaya istekli olmadığı tarafında. Amiral gemisi kripto para ünitesinin ani fiyat artışının ortasında (şu anda 40.000 doların çok üzerinde süreç görüyor) borsalardan toplam 800 milyon dolar kıymetinde BTC taşındığı gelen bilgiler ortasında. Bitcoin’in 40000 doları aşan ani fiyat artışı, tekraren denemesine karşın toparlanamayan kripto para piyasaları için (BTC’nin daha da düşmesine işaret eden değerli sayıda on-chain metrikler de vardı) hayli sürpriz oldu. Fakat çoğunluk, kripto piyasasındaki derin düşüşün daha da derinleşeceği ve BTC’nin 30.000 doların altına hakikat daha da düşeceği istikametinde görüş bildiriyordu. Bu kaideler altında merkezi borsalar daima olarak rezervlerinde kayıplarla karşı karşıya kaldılar ve bu da traderların çoğunluğun düşündüğü üzere etkin olarak satış yapmadığını gösterdi.

Dal için birinci olumlu işaret, Bitcoin ve öbür kripto paralar nötr yahut olumlu bölgede süreç görürken borsalardaki ve borsadaki kripto para ünitelerinin çoğunluğunun “ayrışması” oldu. Borsalarda yaşanan bu çıkışlar piyasayı nasıl tesirler? Ekseriyetle, negatif exchange akışı piyasa için yeterli bir işaret olarak kabul edilir, zira büyük çıkışların olduğu periyotlarda satış baskısı, traderların ve yatırımcıların etkin olarak fonlarını merkezi yahut merkezi olmayan borsalara taşıdıkları periyotlara kıyasla çok daha küçüktür. BTC’deki mevcut akışlar negatif kaldığından, Bitcoin’in son birkaç aydaki olumsuz performansına karşın piyasanın çoğunluğunun varlıklarını satmayı dört gözle beklemediği sonucuna varabiliriz. Basın vaktinde, Bitcoin 41.983 dolar ile 41.725 dolardan süreç görüyor. Kripto para ünitesi, %0.72’de diğer bir müspet süreç günü gösteriyor. Daha evvel, Bitcoin bir günde %12 artarak birkaç saat içinde 37.100 dolardan 41.700 dolara sıçradı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.