Kripto Haber

Bitmain, En Son Bitcoin Madencilik Ekipmanlarına Sıvı Soğutma Teknolojisi Ekledi

Dünyanın en büyük bitcoin madencilik teçhizatı üreticilerinden biri olan Bitmain, Antminer S19 Pro+ Hyd’i piyasaya sürdü. , şirketin sıvı soğutma teknolojisini artırılmış hash gücüyle birleştiren ilk ürünü oldu.

  • Bir tweet’e göre, madencilik makinesi 198 TH/s hashrate, güç verimliliği (@ 35°C) terahash (J/TH) başına 27.5 jul olacak ve 5445 watt güç tüketecek.
  • Karşılaştırıldığında, önceki sınıfının en iyisi Antminer, S19 XP, 140 TH/s hashrate, 21,5 J/TH güç verimliliğine (@ 25°C) sahiptir ve yaklaşık 3010 watt tüketir.
  • Yeni model ayrıca “en son sıvı soğutma teknolojisini” içerecek ve Bitmain’in Antspace HK3 madencilik konteyneri ile kullanılmak üzere tasarlandı.
  • Madencilik makinelerinin elektriksel iletkenliği olmayan ve tamamen biyolojik olarak parçalanabilen sentetik bir hidrokarbon bileşik sıvıya daldırılmasına olanak tanıyan geleneksel hava soğutmaya alternatif olarak sıvı soğutmanın benimsenmesi son yıllarda artmaktadır.
  • Bu özel sıvı, bilgisayarlardan kaynaklanan ısıyı, güç tüketimini ve gürültüyü azaltabilir ve makinelerin ömrünü uzatarak madencilerin giderek daha rekabetçi hale gelen bir pazarda karı en üst düzeye çıkarmasına olanak tanır.
  • Bitmain’in web sitesi X19 Pro+ Hyd için fiyat belirtmiyor. ancak yeni kuleleri bu yılın Mayıs ve Eylül ayları arasında göndermeyi beklediğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.