Kripto Haber

Bitmain’in En Yeni Sıvı Soğutma Madenciliği Kulelerini İlk Alanlar Arasında Kripto Madenci Merkle

Özel olarak tutulan madenci Merkle Standard, Bitmain’in sıvı soğutma teknolojisini kullanan en yeni madencilik teçhizatı S19 Pro+ Hydro’yu alan ABD’deki ilk kripto madencilerinden biri olacak. Yeni soğutma teknolojisi, ısıyı, güç tüketimini ve gürültüyü azaltmanın yanı sıra makinelerin ömrünü uzatabilir.

Kaliforniya merkezli Merkle, dünyanın en büyük bitcoin madencilik teçhizatı üreticilerinden biri olan Bitmain ile Mayıs ayında 4.449 adet en yeni madencilik bilgisayarının sevkiyatını almak için bir anlaşma imzaladı ve makinelerin saniyede yaklaşık 840 petahash eklemesini bekliyor ( CoinDesk ile özel olarak paylaşılan bir açıklamaya göre, şirkete madencilik gücü PH/s.

S19 Pro+ Hydro madencileri 17 Ocak’ta tanıtıldı ve Bitmain’in mevcut ASIC’ler olarak bilinen özel bitcoin madencilik teçhizatları arasında en fazla madencilik gücüne sahip.

“Bu sipariş, Merkle Standard’ın katlanarak büyümesinde önemli bir kilometre taşıdır ve Bitmain ile ortaklığımız, yüksek performanslı makinelerin satın alınmasına öncelik vererek ve stratejik ortağımız Bitmain tarafından üretilen en son teknolojileri benimseyerek sürdürülebilir ve verimli operasyonlar geliştirme misyonumuzu ifade etmektedir. Merkle Standard’ın CEO’su Ruslan Zinurov yaptığı açıklamada.

Merkle daha önce 21 Ocak’ta Bitmain ile hem S19 XP hem de S19J Pro madencilik kulelerinden oluşan 13.500 ASIC madencisi için bir satın alma anlaşması imzaladığını söylemişti.

Merkle, tüm Bitmain madencilerini Doğu Washington’daki 225 megavat (MW) kapasiteye ve 500 MW’a kadar potansiyel genişleme kapasitesine sahip amiral gemisi veri merkezinde konuşlandıracak. Madenci, bu yılın sonuna kadar net karbon negatif olmasını ve saniyede 4,6 exahash (EH/s) madencilik gücüne ulaşmasını bekliyor.

Daha fazlasını okuyun: Sphere 3D, 60K NuMiner Makinesini 1,7 Milyar Dolara Satın Alacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.