Kripto Haber

BitMEX Uyum Şefi Malcolm Wright, Shyft Network’e Geçiyor

BitMEX’in eski uyum sorumlusu Malcolm Wright, kripto para birimi şirketlerinin küresel kara para aklamayla mücadele (AML) kurallarına uymasına yardımcı olmaya odaklanan bir girişim olan Shyft Network’e katıldı.

Politika mağazası Küresel Dijital Finans’taki AML çalışma grubunun eş lideri ve halk arasında FATF “Seyahat” olarak bilinen Finansal Eylem Görev Gücü’nün kripto firmaları için veri paylaşım gereksinimleri konusunda uzman olan Wright için çok uygun. Kural. ”

Wright, Shyft’in piyasadaki diğer bazı çözümlerden daha merkezi olmayan bir eğilim sergileyen Seyahat Kuralını çözme yaklaşımının uzun süredir destekçisi olduğunu söyledi.

Wright yaptığı açıklamada, “DeFi, DAO’lar ve NFT’lerin son 12 ayda kritik kitleye ulaşmasıyla birlikte Shyft, finansal hizmet firmaları ve hükümetler için Seyahat Kuralı’nın çok ötesine geçen birçok zorluğun üstesinden gelmede çığır açıyor” dedi.

Devamını oku: FATF’in Seyahat Kuralını Uygulamak için Standartlar Yarışı İçinde

Wright, Seyşeller merkezli işi yönetme konusunda çok az deva ile yürüttüğü iddia edilen üst düzey yöneticilerin tutuklanmasının ardından borsanın uyumluluk işlevini tamamen elden geçirmek için BitMEX’e getirildi.

2020’nin sonlarında katıldıktan sonra Wright, BitMEX’in müşterinizi tanıyın (KYC) süreçlerini yeniledi, platformdaki tüm tarihi KYC’d olmayan hesapları kaldırdı ve ardından firmayı diğer FATF gereksinimleriyle uyumlu hale getirmeye başladı.

“Malcolm, Veriscope ve CEX’ler [merkezileştirilmiş borsalar] için DAO’lar ve DeFi’ye kadar açık kaynak, ekosistemler arası uyumluluk altyapısı ve standartlarının gelişimini gerçekten hızlandırmak için çekirdek ekibe katılıyor,” Shyft CEO’su Joseph Weinberg, CoinDesk’e bir e-postada söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.