Kripto Haber

Blockchain Firması BTCS, Bitcoin’de Temettü Sunacak; Hisse Yükselişi

Blockchain teknoloji şirketi BTCS, CEO Charles Allen’a göre “blockchain teknolojisinin yıkıcı yapısını” sergilemek için hissedarlarına bitcoin’de bir temettü teklif ediyor.

Şirket, Çarşamba günü yaptığı bir dosyada, yatırımcıların bitcoin’de hisse başına 5 cent temettü almayı tercih edebileceğini söyledi. Aksi takdirde, ödemeyi nakit olarak alacaklardır.

Şirket, hissedarların bitcoin ile temettü alma seçeneğine sahip olduğu Nasdaq listesinde yer alan ilk firma olduğunu söyledi. Şirket, bitcoin ile ödeme yaparak kripto ve blok zinciri teknolojisinin benimsenmesini teşvik etmeyi umduğunu söyledi. Hareket bir süredir planlandı, BTCS bividend’i satın aldı. com alan adı 2015.

“Bitcoin ve diğer dijital varlıkların doğrudan sahipliğini sağlamak için araçlar sağlayarak, uzun süredir hissedarlarımızı sürekli destekleri için ödüllendirmek ve finansal özgürlüğü teşvik etmek istiyoruz” dedi Allen yaptığı açıklamada.

Eylül ayında işlem görmeye başlayan şirketin hisseleri, Çarşamba günü yaklaşık %40 artış göstererek piyasa değerini 43 milyon dolara çıkardı.

Mevcut ödeme bir kerelik olsa da BTCS, programa devam edip etmemeyi hala değerlendirdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.