Kripto Haber

Blockchain Firması Valereum, Cebelitarık Menkul Kıymetler Borsasının %90’ını Satın Aldı

Blockchain firması Valereum, Cuma günü yaptığı açıklamada, tamamen düzenlenmiş, entegre bir itibari para ve dijital borsa oluşturmak amacıyla Cebelitarık Menkul Kıymetler Borsası (GSX) Grubunun %90’ını satın aldığını duyurdu.

  • Valereum, Ekim ayında GSX’in %80’ini alma yolunda olduğunu, ancak şimdi sahipliğini %90’a çıkardığını duyurdu. Satın almanın finansal şartları açıklanmadı.
  • Satın alma, Cebelitarık’taki finansal hizmetler sektörünü düzenleyen Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (GFSC) onayına tabidir.
  • Satın almanın onaylanması durumunda Valereum, “GSX’i dünyanın ilk tam olarak düzenlenmiş, entegre fiat ve dijital borsalarından biri olarak kurmayı planladığını söyledi. ”
  • “Satın alma yapısının bu basitleştirilmesi tüm taraflar için önemlidir ve işlemin daha hızlı tamamlanmasını sağlayacaktır” dedi Valereum başkanı Richard Poulden.
  • 2019’dan beri GSX, finans şirketlerinin GSX Küresel Pazar platformunda blok zinciri tabanlı menkul kıymetleri listelemelerine izin veriyor ve blok zinciri veya dağıtılmış defter teknolojisinin kullanımını kapsayan GFSC’den düzenleyici izinlere sahip.
  • “Bu, GSX’te listelenen araçlara başka hiçbir yerde bulunmayan düzenlenmiş bir kripto sermaye havuzuna erişim sağlayacak ve kripto para sahiplerine fiat menkul kıymetlerde doğrudan, doğrulanabilir bir holdinge sahip olma yeteneği verecek” diye ekledi Valereum. Bir açıklamada.

Daha fazlasını okuyun: GSX Group’un Yeni Dijital Menkul Kıymetler Mekanı İlk Müşteri Hisselerini Tokenize Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.