Kripto Bilgi

Blockchain Göstergesi, Bitcoin’in Dipten Çıkmaya Yakın Olabileceğini Önerdi

Tarihsel olarak güvenilir bir blok zinciri göstergesi, Bitcoin’in son iki ayda değerinin yaklaşık %40’ını kaybettiğini, düşüş eğiliminin son aşamalarında olabileceğini gösteriyor.

  • Kripto para biriminin devam eden piyasa değerinin, madeni para durgunluğunun yıllık dolar değerine oranı olan kuruluşa göre ayarlanmış uyku hali akışı, 250.000 doların altına düştü. Dormansi, işlem gören her bir madeni paranın hareketsiz veya hareketsiz kaldığı ortalama gün sayısını ifade eder – piyasanın harcama modelinin bir göstergesi.
  • Veri analitik firması Glassnode tarafından sağlanan öne çıkan görselde görüldüğü gibi, 250.000$’ın altındaki alan geçmişte önemli fiyat düşüşleri yaşadı.
  • Glassnode Pazartesi günü yayınlanan bir raporda “Varlığa göre ayarlanmış uyku hali akışı yakın zamanda dibe vurdu ve metriğin tamamen sıfırlandığını gösteriyor. Bu olaylar tarihsel olarak döngüsel altta yazdırılıyor” dedi.
  • “Düşük dormansi akış değerleri, gerçekleşen dormansinin yıllık toplamına göre piyasa değerinin düşük olduğu anları gösterir, bu da bitcoin’in bir değer fiyatı olduğu anları gösterir,” diye ekledi Glassnode.
  • Piyasa değeri, herhangi bir zamanda çıkarılan toplam madeni para sayısının tek bir madeni paranın fiyatıyla çarpılmasıyla hesaplanır. Basın zamanında, bitcoin’in piyasa değeri 809 dolardı. 98 milyar.
  • Bitcoin Temmuz 2021’de dibe vurdu ve metrik yeşil bölgeye düşerek yeni bir boğa koşusuna başladı. Kripto para birimi 10 Kasım’da 69.000 dolar civarında rekor seviyelere ulaştı.
  • Gösterge tekrar yükselişe geçerken, makro faktörler spoiler oynayabilir. 13:30 UTC’de yayınlanması planlanan ABD Aralık tüketici fiyat endeksi piyasaya oynaklık enjekte edebilir. %7,1’lik beklenenden daha yüksek bir okuma, ABD Federal Rezervi tarafından daha hızlı sıkılaştırma bahislerini teşvik edebilir ve bitcoin üzerinde yeni satış baskısı oluşturabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.