Kripto Haber

‘Blockchain Şehri’ CityDAO, Discord Yoluyla 95 bin Dolarlık Hack Kurbanına Düştü

Merkezi olmayan arazi mülkiyeti deneyi olan CityDAO, oyun anında mesajlaşma sitesi Discord’da dolandırıcılar tarafından 95.000 dolarlık bir hack saldırısının kurbanı oldu.

  • Grubun Twitter hesabına göre, bir saldırgan projenin Discord’daki yönetici hesaplarından birini ele geçirdi.
  • “ACİL DURUM BİLDİRİMİ. Bir CityDAO Discord yönetici hesabı saldırıya uğradı. LAND DROP YOK. CÜZDANINIZI BAĞLAMAYIN” CityDAO Pazartesi günü tweet attı.
  • CityDAO’nun kurucuları, bir “blockchain şehri” inşa etmek amacıyla Kasım ayında Wyoming’de 40 dönümlük arazi satın aldı.
  • Projenin amacı, “vatandaşların” takas edilemez jetonlar (NFT’ler) biçiminde arazi satın aldığı, merkezi olmayan yönetişime sahip bir şehir inşa etmektir. CityDAO, söz konusu NFT’leri satın alma fırsatları olduğunda “kara düşüşleri” olarak bilinen uyarılar vermek için Discord’u kullanır.
  • Saldırgan, yöneticinin ele geçirilmiş hesabından sahte bir arazi düşüşü yayınladı ve süreçte 29.67 ETH (95.000 $) cebe indirdi.
  • Etkilenen yönetici “Lyons800” daha sonra saldırının “Discord’dan gelen saçma bir güvenlik ihlali” olduğunu tweetledi.
  • Bu, bir aydan kısa bir süre içinde Discord üzerinden ikinci bir büyük saldırı anlamına geliyor. 21 Aralık’ta, Justin Kan’ın NFT platformu Fractal, birisinin yeni bir NFT’yi tanıtan kullanıcılara sahte bir bağlantı vermek için projenin hesabını hacklediği ve yaklaşık 150.000 dolar kazandığı bir güvenlik ihlali yaşadı.

Daha fazlasını okuyun: Polygon, 9B MATIC’i Riske Atan Yamalı İstismarı Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.