Kripto Haber

‘Blockchains için Google’ Grafik Tiger Küresel Tarafından Yönetilen 50 Milyon Doları Artırdı

Kendisini Google’a benzeyen, ancak blok zincirlerinde yaşayan bilgileri endeksleyen bir girişim olan Graph, Tiger Küresel liderliğindeki yeni finansmanda 50 milyon dolar topladı. Perşembe günü açıklanan tura FinTech Collective, Fenbushi Capital, Reciprocal Ventures ve Blockwall Digital Assets Fund da katıldı.

Web 3 olarak bilinen blok zinciri tabanlı yeni nesil internetin düzgün çalışması için büyük miktarda bağ dokusuna ihtiyaç vardır. Grafik, geliştiricilerin bu veriye kolayca erişmesini sağlayan alt grafikler adı verilen açık kaynaklı API’leri kullanarak blok zinciri verisini indekslemek ve sorgulamak için bir protokoldür. Bir API veya uygulama programlama arabirimi, iki bilgisayar programının etkileşim kurmasının bir yoludur.

Grafik, Ethereum, NEAR, Arbitrium, Optimism, Polygon, Avalanche, Celo, Fantom, Moonbeam ve IPFS dahil olmak üzere 26 farklı blok zinciri ağından veri indekslemeyi destekler. Bir basın açıklamasına göre şimdiye kadar alt grafikleri Uniswap, Synthetix, KnownOrigin, Gnosis, Balancer, Livepeer, DAOstack, Audius ve Decentraland tarafından kullanılıyor.

Tiger Küresel’in ortağı John Curtius, “Özellikle son bir yılda trilyon dolarlık piyasanın büyüme hızı göz önüne alındığında, blok zincirlerinde depolanan veri sayısında üstel bir artış görmeyi bekliyoruz” dedi. “Grafik, merkezi olmayan ağın en önemli sütunlarından biridir. ”

Graph’ın GRT jetonu yaklaşık 0 dolardan işlem görüyordu. 48. yayın sırasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.