Kripto Haber

Block’un Cash Uygulaması Sonunda Lightning Network’ü Entegre Ediyor

Eski adıyla Square olarak bilinen Block, Lightning Network’ü popüler Cash uygulamasına entegre ediyor. York Eyaleti, önümüzdeki haftalarda.

  • Ağın entegrasyonu, ABD’deki Cash uygulaması müşterilerinin dünyadaki herhangi birine saniyeler içinde ücretsiz bitcoin göndermesine olanak tanıyacak.
  • Lightning entegrasyonu, Block’a ait olan Spiral tarafından oluşturulan Lightning Development Kit tarafından yönetilmektedir.
  • Nakit uygulaması müşterileri ayrıca Lightning Network ödemelerini kabul eden herhangi bir uyumlu cüzdana ücret ödemeden bitcoin gönderebilecekler.
  • Neredeyse üç yıl önce, aynı zamanda Lightning Labs yatırımcısı olan eski Twitter CEO’su ve Block CEO’su Jack Dorsey, ölçeklendirme teknolojisini Square’in Cash uygulamasıyla entegre etme planlarının olduğunu söyledi.
  • O zamandan beri, Lightning Network, geliştiricilerin teknolojiyi daha fazla insan için daha kullanışlı hale getirmek için çalışmasıyla önemli ölçüde ilerledi. Ağ, dört yıl içinde Bitcoin’de yapılan en büyük değişiklik olan Taproot’un Kasım aktivasyonundan bir destek aldı ve bu da Lightning’de yeni gizlilik iyileştirmelerinin yapılmasına izin verdi.
  • Kasım ayında Dorsey, Twitter CEO’luğundan ayrılacağını açıkladı, ancak Block’un CEO’su olmaya devam ediyor.

Devamını oku: Bitcoin’in Lightning Network’ünün 2021’de Geliştirilmesinin 5 Yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.