Alt Coin

Bloomberg’den Büyük İhtar: Ethereum Bu Tabanlara Dalabilir!

Kripto piyasaları geçtiğimiz aydaki kan banyosundan kurtulmaya başlamışken, öncü altcoin Ethereum hakkında Bloomberg cenahından gelen bir ikaz şok tesiri yarattı. Zira ihtara nazaran Ethereum’un fiyatının 1.700 dolara kadar düşebilir. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Ethereum için 1700 dolarlar mümkün mü?

Birçok analist tarafından ileride Bitcoin’in yerini alacağı ileri sürülen Ethereum piyasa pahasına nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi; fakat son piyasa düzeltmesinde Aralık ayına nazaran %27 düşüşle kapattı. Son boğa koşusunda kayıplarını kıymetli ölçüde telafi etmiş olsa da Bloomberg uzmanlarına nazaran ETH için riskler hala varlığını devam ettiriyor. Bloomberg’in tahlili, ETH fiyatının 1.700 dolara düşme mümkünlüğünü görüyor. ETH yatırımcısını rahatlatan bir konu ise analistlerin “bu düşüşün Ethereum’un yükseliş temellerini sağlam bırakacağını” söylemeleri.

Bloomberg’in yayınladığı bir raporda analistler  öncü altcoin ağının mahallî tokeni olan ETH’nin fiyatının, 3250 dolar düzeylerinden %50 civarında bir düşüşle 2.000 doların altındaki fiyat düzeylerine hakikat salınma ihtimali bulunduğundan bahsediyorlar. Tanınan analistlerden biri olan Mike McGlone’un başkanlık ettiği bir kripto para uzmanları grubu son boğa koşuşunda hareketlenen ETH’nin koşusunun sonuna geldiğini ve artık büyük bir düzelteme ile karşılaşacağının lisana getiriyor. Yapılan tahlil, Ethereum’un geçen yaz gösterdiği fiyat hareketini tekrarlama ihtimalini içeriyor. Hatırlanacağı üzere ETH geçen yaz 1700’lerden başladığı yükseliş seyahatini 4000 dolarların üzerine çıkarak taçlandırmıştı. Artık tekrar 1.700 dolarlık fiyat düzeylerine ineceği istikametindeki tahliller her ne kadar dikkat çekmeyi başarabiliyorsa da piyasa gerçekleriyle ve Ethereum’un yapısal nitelikleriyle pek örtüşmüyor.

Her ne kadar Ethereum’un tabanlara gerçek seyahat etme potansiyeli olduğunu ileri sürseler de analistler birebir vakitte Ethereum’un yükseliş temellerinin bozulmadan kaldığını, bu nedenle fiyatın 1.700 dolara düşmesinin Ether için genel bir yükseliş trendini bozmayacağını belirtiyor. Ethereum bu yazını yazıldığı vakitte 3250 dolar civarlarındaki fiyatıyla yapılan düşüş istikametli tahlilleri absürd durumda bırakıyor. Kripto piyasasının geri kalanı son birkaç gündür yeşilde süreç görüyor ve Bitcoin (BTC) tekrar 44.000 doları aştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.