Kripto Haber

BofA, Bitcoin’in Risk Varlığı Olarak Daha Fazla, Enflasyon Hedgesi Olarak Daha Az Ticaret Yaptığını Söylüyor

Bank of America bir araştırma notunda, Bitcoin’in 21 milyonluk arz sınırı, onu bir enflasyon koruması veya değer deposu olarak tutmak için mükemmel hale getirebilirken, kripto para biriminin Temmuz ayından bu yana giderek artan bir şekilde bir risk varlığı olarak işlem gördüğünü söyledi.

31 Ocak’ta bitcoin ile S&P 500 hisse senedi endeksi ve bitcoin ile Nasdaq 100 endeksi arasındaki korelasyonlar sırasıyla tüm zamanların en yüksek seviyelerine ve yüzde 99.73’e ulaştı, Alkesh Shah liderliğindeki analistler Salı günü yazdı.

Banka, Bitcoin ile genellikle enflasyondan korunma veya değer saklama aracı olarak görülen bir metal olan altın arasındaki korelasyonun geçen yıl Haziran ayından bu yana sıfıra yakın kaldığını kaydetti.

Dijital varlığın oynaklığı 2013’te görülen yüksek seviyelerden düştü, ancak rapora göre S&P 500, Nasdaq 100 ve altına göre yüksek kalmaya devam ediyor.

Değişken fiyat, Bitcoin’in gelişmiş ülkelerdeki yatırımcılar için bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak benimsenme olasılığının düşük olduğu, ancak “enflasyonist ortamlarda yaşayan bireyler, bitcoin’i bir enflasyon koruması olarak görebileceği” anlamına geliyor.

Bank of America, bitcoin gibi deflasyonist tokenlerin oynaklığı düşene kadar kripto para birimlerinin risk varlıkları olarak ticaret yapmasını bekliyor.

Devamını oku: JPMorgan, Aşırı Oynaklığın Bitcoin’in Daha Fazla Ana Akım Kabulünü Engellediğini Söyledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.