Alt Coin

Boğa Koşusundakiler: Bu 10 Altcoin Uçtu Gitti!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz gün boyunca Bitcoin (BTC), Fed’in toplantısının akabinde düşüş yaşadı. Yazım sırasında 49.000 dolarlık seviyeyi aşma uğraşında olan en büyük kripto para ünitesi, 48.953 dolardan el değiştiriyor. Bu sırada, piyasa kıymetine nazaran birinci 100’de yer alan 10 altcoin adeta bir boğa koşusu sergiliyor.

Günün en çok yükselen altcoin projeleri bunlar oldu

Son 24 saatte en çok bedel kazanan altcoin, yüzde 32.7 ile XDC Network (XDC) oldu. Projenin gerisindeki XinFin, memleketler arası ticaret ve finans için optimize edilmiş, kurumsal kullanıma hazır bir hibrit Blockchain teknolojisi şirketidir. Son gelişmelere bakıldığında, XDC ağı üzerindeki birinci merkeziyetsiz borsa (DEX) GlobianceDEX, lansmanına hazırlanıyor. Ayrıyeten XDC grubu, Jordan Harbinger Show’a katılacak.

İkinci sırada, yüzde 28.28’lik yükseliş ile kendisini dijital içerik dağıtan ve iştirakçilere teşvik sağlayan merkezi olmayan bir cümbüş platformu olarak tanımlayan BORA yer alıyor. Projenin Twitter hesabına nazaran ağ ile ilişkili olan Timeslot NFT hizmeti Todayis’in lansmanı bugün yapılacak.

Üçüncü sırada, yüzde 18’lik yükseliş ile merkezi olmayan depolama hizmeti sunan Arweave (AR) var. Dördüncü olarak, dApp’leri Bitcoin ağına getirmeyi amaçlayan Stacks (STX), yüzde 17.01’lik yükseliş ile göze çarpıyor. STX, yakın bir vakitte Güney Kore merkezli borsa olan Korbit’te listelendi. Proje ayrıyeten, şu anda bir çekiliş gerçekleştiriyor.

En çok yükselen beşinci coin, yüzde 15.56 ile Fantom (FTM) oldu. Fantom, Duelist King ile en büyük NFT kart satışını gerçekleştirdiğinin haberini verdi. Öte yandan Avalanche (AVAX), yüzde 14.76’lık bir kıymet artışı yaşadı. Geçtiğimiz günlerde Avalanche’ın Blockchain’i, Deloitte tarafından benimsendi.

KDA, EGLD, HNT ve ONE da kıymet kazandı

Ölçeklenebilir birinci katman PoW ağı ile faaliyet gösteren Kadena’nın KDA tokenı yüzde 15.22’lik bir artış yaşadı. Kadena, yakın vakitte ağ üzerinde birinci wrapped Bitcoin’in geçen hafta testnet’te çıkarıldığını duyurdu.

Elrond (EGLD) ise ağın merkeziyetsiz borsası olan Maiar’a RIDE isimli metaverse odaklı altcoin’in geleceğine dair heyecan ile yükselmiş üzere görünüyor. RIDE, bugün borsada listelenecek. Son olarak Objelerin İnterneti (IoT) alanına ağırlaşmış Helium (HNT), Senet iştiraki ile yüzde 14.81 paha kazanırken; kendisini dApp’lerin oluşumuna adamış Harmony (ONE), 300 milyon dolarlık ekosistem fonu için 20 teklifin onaylandığının haberi ile yüzde 14.39’luk bir performans gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.