Kripto Haber

Brezilya Varlık Yöneticisi Hashdex, UNI, AAVE ve COMP Dahil DeFi ETF’yi Başlatacak

Bu makale, CoinDesk ile Brezilya’nın önde gelen finans haber yayınlarından biri olan InfoMoney arasındaki yepyeni bir ortaklık olan CoinDesk Brasil’den uyarlanmıştır. Twitter’da CoinDesk Brasil’i takip edin.

Brezilya merkezli varlık yöneticisi Hashdex, 12 DeFi tokeninin ardından bir borsada işlem gören fon (ETF) başlatacak.

Ürün, Şubat ayı itibarıyla Brezilya borsası B3’te kote olacak, şirket, hisse satın almak için rezerv siparişlerinin Salı gününden itibaren sunulacağını da sözlerine ekledi.

Küresel kripto dizin sağlayıcısı CF Benchmarks ile ortaklaşa geliştirilen DEFI11, aralarında Uniswap (UNI), Aave (AAVE), Compound (COMP) ve Maker (MKR) belirteçlerini içeren bir dizin olan CF DeFi Modified Composite Index’i yansıtacaktır. diğerleri.

Hashdex’e göre, ETF’nin %70’i DeFi protokollerinden, akıllı sözleşme platformlarının %15’inden ve Polygon (MATIC), Chainlink (LINK) gibi kimlik doğrulama ve ölçeklenebilirlik çözümleri de dahil olmak üzere DeFi protokol desteklerinin geri kalanından oluşacak. ve Grafik (GRT).

Hashdex CEO’su Marcelo Sampaio, “DeFi’ye yatırım yapmak, geleceğin fintech şirketlerine yatırım yapmakla aynı şeydir. Yıkıcı teknolojileri nedeniyle önümüzdeki yıllarda katlanarak büyüyebilecek çok umut verici bir pazar” dedi. Beyan.

Nisan 2021’de Hashdex, Brezilya ve Latin Amerika’nın 130.000’den fazla yatırımcısı olan ve Brezilya borsasına göre B3’te en çok satın alınan ikinci gelecek olarak yer alan ilk kripto ETF’si HASH11’i piyasaya sürdü.

Brezilya bankaları XP, Itaú BBA ve Banco Genial, ETF’nin teklifini koordine edecek, dedi Hashdex.

Bu makale Paulo Alves ve Andrés Engler tarafından çevrildi ve CoinDesk tarafından düzenlendi. Orijinal Portekizce burada bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.