Kripto Haber

Brezilya Varlık Yöneticisi QR İlk Yerel DeFi ETF’yi Başlattı

Bu makale, CoinDesk ile Brezilya’nın önde gelen finans haber yayınlarından biri olan InfoMoney arasındaki bir ortaklık olan CoinDesk Brasil’den uyarlanmıştır. Twitter’da CoinDesk Brasil’i takip edin.

Brezilyalı varlık yöneticisi QR Capital’in DeFi borsa yatırım fonu (ETF) Salı günü Brezilya borsasında işlem görmeye başladı.

  • QDFI11 kodu altında, DeFi ETF dokuz protokole sahip Bloomberg Galaxy DeFi endeksini takip eder: Uniswap (UNI), Aave (AAVE), MakerDao (MKR), Bileşik (COMP), yıllık.finance (YFI), SushiSwap (SUSHI), 0X (ZRX), Synthetix (SNX) ve Eğri (CRV).
  • QDFI11, 10 Brezilya reali başlangıç ​​fiyatıyla işlem gördüğü B3’te listelenen ilk DeFi ETF’sidir. Ürün halka açıktır ve yıllık %0,9 yönetim ücreti vardır.
  • QDFI11’e ek olarak QR, B3’te listelenen bir bitcoin ETF’sine ve bir ether ETF’sine sahiptir. QR Capital CEO’su Fernando Carvalho yaptığı açıklamada, “Bitcoin ve Ethereum ETF’leri çok daha zengin ve daha çeşitli bir yatırım evreninin girişiydi.” Dedi.
  • Ocak ayında, QR’nin ana rakibi Brezilya merkezli kripto varlık yöneticisi Hashdex, 17 Şubat’ta Brezilya borsası B3’te 12 DeFi jetonunun ardından bir ETF yayınlama planlarını duyurdu.

Bu makale Andrés Engler tarafından çevrildi ve CoinDesk tarafından düzenlendi. Orijinal Portekizce burada bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.