Kripto Haber

Brezilya’nın En Büyük Kripto Borsasının Ana Şirketi, Portekiz Satın Almasıyla Avrupa’ya Giriyor

2TM, Brezilya’nın piyasa değerine göre en büyük kripto borsası olan Mercado Bitcoin’in holding şirketi, Portekiz’in ilk düzenlenmiş kripto borsası CriptoLoja’da kontrol hissesi almayı kabul etti.

2TM’nin CoinDesk’e yaptığı yazılı açıklamada, 2TM’nin Avrupa’ya genişleme planlarında birinci adım olan satın almanın hala Portekiz Merkez Bankası’ndan onay alması gerekiyor, ancak şirket bunun “önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşmesini bekliyor. ”

2TM, işlemin tutarını veya edinilen hisseyi tam olarak açıklamadı.

CriptoLoja’nın kurucuları Pedro Borges ve Luis Gomes, 2TM’nin Avrupa’daki genişlemesini yönetirken şirketten sorumlu olmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

2TM CEO’su Roberto Dagnoni yaptığı açıklamada, “Portekiz bizim için stratejik bir pazar çünkü belirli bir lisans gerektiriyor, Avrupa’da kripto için önemli bir merkez haline geliyor ve daha büyük Avrupa pazarına bir kapı açıyor” dedi.

2TM başlangıçta Portekiz’de tezgah üstü ticaret sunacak, daha sonra perakende ve kurumsal müşteriler için Mercado Bitcoin hizmetlerini dahil etmeyi planlıyor.

2TM, CriptoLoja’nın Mercado Bitcoin olarak yeniden adlandırılıp değiştirilmeyeceğini netleştirmedi. Bir şirket sözcüsü CoinDesk’e “Henüz herhangi bir marka veya isimlendirme duyurusu yapmıyoruz” dedi.

CriptoLoja, çevrimiçi kripto alım satım hizmetini Ekim 2021’de başlattığını söyledi ve o sırada CoinDesk’e verdiği demeçte, kripto borsasının kullanıcıların 94 kripto para birimi satın almasına ve bunları 398 başka kripto parayla takas etmesine izin verdiğini de sözlerine ekledi.

Haziran 2021’de Portekiz Merkez Bankası (Banco de Portugal), CriptoLoja’yı sanal varlık hizmet sağlayıcısı olarak lisansladı ve bu, onu ülkede faaliyet göstermek için lisanslı ilk kripto şirketi yaptı.

Dagnoni, Kasım 2021’de yaptığı açıklamada,

2TM’nin Arjantin, Şili, Kolombiya ve Meksika’daki stratejik satın almalar yoluyla Latin Amerika’ya da genişlemek istediğini söyledi.

Haziran 2021’de Mercado Bitcoin, B Serisi finansman turunun ilk kapanışında 200 milyon dolar topladı ve bu da şirketi Latin Amerika’daki ikinci kripto tek boynuzlu at yaptı. Beş ay sonra, 50 dolar daha topladı. İkinci kapanışta 3 milyon.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.