Kripto Haber

BSN, Çin’de NFT Altyapı Platformunu Tanıttı

Çin’in devlet onaylı blok zinciri altyapı projesi olan Blok Zinciri Tabanlı Hizmet Ağı (BSN), bugün ülkede değiştirilemez tokenler (NFT) için platformunu piyasaya sürdüğünü söyledi.

  • BSN-Dağıtılmış Dijital Sertifika (BSN-DDC) ağı, Çin düzenlemeleriyle uyumlu NFT’ler oluşturmak için bir yapıdır, kuruluş bir basın açıklamasında söyledi. Çin’deki yetkililer, NFT ekosisteminde yaygın olarak kullanılan Ethereum gibi kamu ağlarını önermiyor.
  • Bunun yerine, CoinDesk’in Ekim ayında bildirdiği gibi, BSN, BSN-DDC’de 10 Açık İzinli Blok Zincirini kullanıma sunuyor. Bunlar, ağ yönetimine kimlerin katılabileceği ve ödeme için fiat para birimini kullanabileceği konusunda kısıtlamalar getiren izinsiz muadillerinin yerelleştirilmiş sürümleridir. DDC’ler, NFT’lerle aynıdır, ancak sertifika kullanımlarını vurgulamak için yeniden adlandırılmıştır.
  • 10 zincirden beşi seçildi: Ethereum tabanlı Wuhan Zinciri, Cosmos tabanlı IRISnet tarafından desteklenen Wenchang Zinciri, Corda tabanlı Zunyi Zinciri, EOS tabanlı Zhongyi Zinciri ve FISCO BCOS tabanlı Tai’an Zinciri.
  • Bazı platform ortakları da açıklandı: Devlete ait müze ve müzayede evi Rong Bao Zhai Müzayede, devlet destekli Hainan Uluslararası Kültür ve Sanat Eserleri Değişim Merkezi – Çin’de bir NFT pazarı için ilk lisansı aldı, danışmanlık firması EY’s blockchain bölümü, görüntü teknolojisi sağlayıcısı Sumavison, elektronik fatura sağlayıcısı Baiwang ve Hong Kong’dan NFT odaklı bir şirket olan Digital Arka Fair Asia.
  • 26 kurucu ortağın yanı sıra yol haritası ve yönetim yapısı Mart ayında Nanjing şehrinde yapılacak bir açılış töreninde açıklanacak.
  • BSN-DDC, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamaları düşük bir maliyetle oluşturup dağıtabilecekleri bir platform olan Blockchain Services Network’e dayanmaktadır.

Daha fazlasını okuyun: BSN Architect Red Date, Çin’de NFT Altyapısını Başlatacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.