Kripto Bilgi

BSTX, Blockchain Destekli Menkul Kıymetler Borsası İçin SEC Onayı Aldı

tZero ve Boston Options Exchange (BOX) Digital Markets arasında bir ortak girişim olan BSTX, blok zinciri tabanlı bir menkul kıymetler borsası işletmek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) yeşil ışık aldı.

  • BSTX, blok zincirinde gerçekleşen işlemler sayesinde anında veya hızlandırılmış ödeme (T+0 veya T+1) hedefliyor. Ayrıca, bir Oracle’a benzer bir süreçte blok zincirine kaydedilmiş pazar verilerini de sağlayacaktır. Bu, BSTX tarafından yürütülen bir blok zinciri aracılığıyla yapılacaktır.
  • Borsa hem perakende hem de kurumsal yatırımcılara açık olacak.
  • BOX, 2020’den beri bir tür takas için SEC onayı almaya çalışıyor. Uygulamanın ilk yinelemesi bir Güvenlik Simgesi Teklifi (STO) platformu içindi.
  • 2020’de SEC, BOX’un gün sonu menkul kıymet mülkiyet bakiyelerini ve diğer ticaret verilerini Ethereum blok zincirine kaydetme başvurusunu reddetti.
  • BSTX CEO’su Lisa Fall yaptığı açıklamada, “SEC, BSTX’i ulusal bir menkul kıymetler borsası olarak onaylayarak bugün ileriye doğru önemli bir adım attı” dedi. “Tamamen düzenlenmiş yeni bir borsa başlatmak ve sermaye piyasalarına ihraççılar ve yatırımcılar için daha çağdaş araçlar sağlamaya yardımcı olmak için SEC ile yakın çalışmaya devam etmeye istekliyiz. ”
  • BSTX, hisse senedi tekliflerinin yanı sıra sonunda düzenlenmiş kripto pazarlarını desteklemek için çalıştığını söyledi.
  • Bir yayında SEC, onayın BSTX’in ilgili ulusal piyasa sistemi planlarına katılmasına bağlı olduğunu söyledi. Bunlar, gerçek zamanlı piyasa bilgilerinin yayılması için kurulmuş yapılardır. SEC ayrıca, BSTX’in mevzuata uyumu koordine etmek için kullanılan bir endüstri çalışma grubu olan bir piyasalar arası gözetim grubunun parçası olmasını da gerektirecektir.
  • “Bugünün onayı BSTX için yalnızca bir başlangıç. Hem geleneksel hem de geleneksel olmayan finans katılımcılarının bugüne kadar sağladığı yardımlar bize cesaret veriyor ve enerji veriyor. Gelecekteki kural başvurularını kullanarak, hem ihraççılara hem de ticaret topluluklarına fayda sağlayacak bir dizi yenilikle yanıt vermeyi planlıyoruz, ”diye ekledi Fall.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.