Bitcoin

BTC, ADA, XRP, DOGE ve Bu 6 Altcoin İçin Taze Varsayımlar Çıktı!

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin, ETH, BNB, ADA, SOL, XRP, LUNA, DOT, AVAX ve DOGE için aktüel iddiaları Kriptokoin.com’da. BTC ve altcoinler üzerindeki satış baskısı hafiflemeye başlıyor, lakin datalar gidişatı bilakis çevirmek için çok erken olduğunu gösteriyor. Bitcoin ve muhakkak altcoinler, dayanak düzeylerine yakın kimi satın alma işaretleri gösteriyor. Analistler Bitcoin varsayımlarında ikiye ayrılırken, en az dirençli yolu bulmak için en güzel 10 kripto para ünitesinin tablolarını inceleyelim.

XRP için her iki taraf de mümkün

BTC/USDT. Ayılar, Bitcoin’i 39.600 dolarlık güçlü dayanağa hakikat çekmeye çalışıyor lakin son iki günün şamdanlarındaki uzun kuyruk, boğaların diğer planları olduğunu gösteriyor. Alıcılar düşüşlerde alım yapıyor lakin küçük bir olumsuzluk, fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (43.804 dolar) üzerine çıkaramamaları. Her iki hareketli ortalama da aşağı eğimli ve göreli güç endeksi (RSI) negatif bölgede kalıyor ve bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut düzeyden yahut 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar tekrar BTC/USDT çiftini 39.600 dolara düşürmeye çalışacak. Fiyat 50 günlük kolay hareketli ortalamanın (47.070dolar) üzerinde devam ederse, olumsuz görüş geçersiz olacak ve parite 52.088 dolarda sert genel dirence yükselebilir.

ETH/USDT. Ether (ETH) düşüş hareketine devam etti ve 2,928,83 dolar takviyeye yakın. Boğalar bu seviyeyi savunmaya çalışabilir ve bir yardım rallisi başlatabilir. Bu olursa, ETH/USDT çifti 20 günlük EMA’ya (3.381 dolar) yükselebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken değerli bir direnç zira bunun üzerinde bir kırılma, ayıların gücünü kaybettiğinin birinci göstergesi olacak. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde mümkün bir değişikliği işaret edecektir. Parite daha sonra 4.200 dolara yanlışsız yükseliş yürüyüşüne başlayabilir. Tersine, fiyat mevcut düzeyden yahut 20 günlük EMA’dan düşerse, 2,928,83 doların altına kırılma mümkünlüğünü artıracaktır.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), azalan kanal modeli içinde süreç görmeye devam ediyor. 20 günlük EMA (485 dolar) düşmeye başladı ve RSI 43’ün altına düştü, bu da ayıların avantajlı olduğunu gösteriyor. Boğalar, küçük dayanağı 450 dolardan savunmaya çalışıyor. Fiyat bu düzeyin üzerine çıkarsa, alıcılar genel sarfiyat pürüzünü 500 dolardan aşmak için bir teşebbüste daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, trendde mümkün bir değişikliği gösterecektir. Analiste nazaran BNB/USDT çifti daha sonra üst yanlışsız yürüyüşüne 572 dolara ve daha sonra 617 dolara başlayabilir.

ADA/USDT. Cardano (ADA) 18 Ocak’ta alçalan kanalın direnç çizgisine yükseldi lakin boğalar fiyatı kanalın üzerine çıkaramadı. ADA/USDT çifti, güçlü bir dayanak olarak hareket edebilecek hareketli ortalamalara düştü. Hareketli ortalamalar yükseliş geçişinin eşiğinde ve RSI müspet bölgede, bu da alıcılara avantaj sağlıyor. Fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, boğalar fiyatı tekrar kanalın ve mümkün bir karşıt baş ve omuz modelinin gelişen boyun çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bu olursa, parite yeni bir yükseliş trendi başlatabilir.

SOL/USDT. Solana (SOL) 130 dolardan küçük dayanağa yaklaştı. Boğalar 10 Ocak’ta bu seviyeyi korumuştu ve mevcut düşüş sırasında tekrar bunu yapmaya çalışabilirler. Fiyat dayanaktan geri dönerse, boğalar tekrar SOL/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın (151 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa parite alçalan kanalın direnç çizgisine hakikat toparlanabilir. Bu, dikkat edilmesi gereken değerli bir düzeydir zira bunun üzerinde bir kırılma ve kapanış, yeni bir üst hareketin mümkün başlangıcına işaret edecektir. Tersine, 130 dolarlık dayanak kırılırsa parite 116 dolardan kritik takviyeye düşebilir. Bu düzeyin altında bir kırılma, fiyatı kanalın takviye sınırına çekebilir.

XRP/USDT. Ripple (XRP), son birkaç gündür 20 günlük EMA (0.78 dolar) ile 0.75 dolar takviyesi ortasında sıkışıp kalmıştı ve bu durum bugün aşağı taraflı olarak çözüldü. Bu, ayıların alıcıları ezdiğini gösteriyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun aşağı tarafta olduğunu gösteriyor. Fiyat 0,75 doların altında kalırsa, ayılar avantajlarını artırmaya çalışacak ve XRP/USDT çiftini 0,69 dolara indirecek. Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden yükselir ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, düşüşlerde boğaların biriktiğini gösterecektir.

Luna parlayacak mı?

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni 18 Ocak’ta 50 günlük SMA’nın (76 dolar) altına düştü, lakin boğalar düşüşü satın aldı ve fiyatı 20 günlük EMA’nın (80 dolar) üzerine geri itti. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutarsa, LUNA/USDT çifti düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış, satış baskısının düşebileceğini gösteriyor. Parite daha sonra 87.88 dolardan %61.8 Fibonacci geri çekilme düzeyine ve daha sonra 93.81 dolara yükselebilir. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 73,95 doların altına düşerse geçersiz olacaktır.

DOT/USDT. Polkadot (DOT), boğaların düşüşü durdurmaya çalışacağı 22.66 dolardaki güçlü takviyeye hakikat düşmeye devam ediyor. Sıçrama hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, daha düşük düzeylerde birikim önerecektir. DOT/USDT çifti daha sonra 32.78 dolardan genel dirence yükselebilir. Analiste nazaran, bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını işaret edecektir. Aksine, fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, hassaslığın negatif kaldığını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Bu, bir kırılma mümkünlüğünü artıracak ve 22,66 doların altında kapanacak.

AVAX/USDT. Avalanche (AVAX), 75.50 dolardaki güçlü takviyeye yanlışsız kaymaya devam ediyor. Son birkaç gündeki fiyat hareketi, bir ortayla tamamlanacak ve 75.50 doların altında kapanacak bir alçalan üçgen deseni oluşturdu. Her iki hareketli ortalama da aşağı eğimli ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Satıcılar, yeni bir düşüş trendinin başladığını belirtmek için fiyatı 75,50 doların altına düşürmek ve sürdürmek zorunda kalacaklar. Fiyat bu takviyeden geri dönerse, AVAX/USDT çifti hareketli ortalamalara ulaşabilir. Alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, parite düşüş trendi çizgisine yükselebilir.

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 18 Ocak’ta her iki hareketli ortalamanın da altına düştü ve bu da 0.19 ila 0.13 dolar aralığını devreye soktu. 20 günlük EMA (0,16 dolar) ve orta noktanın çabucak altındaki RSI, arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Fiyat hareketli ortalamaların altında kalırsa, DOGE/USDT çifti kademeli olarak 0.15 dolara düşebilir ve bu düzey de kırılırsa düşüş 0.13 dolara kadar uzayabilir. Analiste nazaran, 0.13 doların altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yine başladığını gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.