Bitcoin

BTC, AVAX, DOGE ve 7 Altcoin İçin Tahlil: Gayeler Ne?

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin, ETH, BNB, ADA, SOL, XRP, LUNA, DOT, AVAX ve DOGE için aktüel varsayımları Kriptokoin.com’da. Bitcoin son birkaç gün içinde Nasdaq ile güçlü bir korelasyon gösterdiğinden, traderların ipuçları için ABD pay senedi piyasalarına bakmaları olası. Bitcoin fiyatındaki keskin toparlanma bir trend değişikliğine işaret ediyor mu? Uygunlaşan hassaslık altcoinleri daha yükseğe çekebilir mi? Öğrenmek için en güzel 10 kripto para ünitesinin tahlillerini inceleyelim.

DOGE, Bitcoin ve ETH’de gayeler ne?

BTC/USDT. Bitcoin kademeli olarak yükselmeye devam etti ve 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (SMA) (42.809 dolar) ulaştı. Ayılar bu seviyeyi müdafaaya çalışabilirler zira bunu yapmazlarsa bir trend değişikliği sinyali verilecektir. Artan 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (40,008 dolar) ve olumlu bölgedeki izafi güç endeksi (RSI), boğaların hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor. Analiste nazaran, 50 günlük SMA’nın üzerinde, BTC/USDT çifti 45.456 dolara yükselebilir. Boğalar bu mahzuru aşarsa, parite 200 günlük SMA’yı (49.175 dolar) tekrar test edebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut 45.456 dolar düzeyinden düşerse, ayılar fiyatı 39.600 doların altına çekmeye çalışacaklar.

ETH/USDT. Ether (ETH) kademeli olarak yükselmeye devam etti ve alçalan kanalın direnç çizgisine ulaştı. Ayıların, direnç çizgisi ile 50 günlük SMA (3.241 dolar) ortasındaki bölgede güçlü bir savunma oluşturması bekleniyor. Bununla birlikte, yükselen 20 günlük EMA (2.871 dolar) ve olumlu bölgedeki RSI, alıcılar için bir avantaja işaret ediyor. Boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, ETH/USDT çifti 200 günlük SMA’ya (3,543 dolar) yükselebilir. Bu varsayımın tersine, şayet fiyat mevcut düzeyden yahut 50 günlük SMA’dan düşerse, ayıların daha yüksek düzeylerde faal olduğunu gösterecektir.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), 5 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (408 dolar) üzerine çıkarak boğaların geri dönmeye çalıştığını gösteriyor. Alıcılar artık fiyatı kanalın direnç çizgisinin ve 50 günlük SMA’nın (458 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, düşüş trendinin sona erebileceğini gösterecektir. 20 günlük EMA yükseldi ve RSI, boğaların üstün olduğunu gösteren müspet bölgeye yükseldi. Analiste nazaran, 50 günlük SMA’nın üzerinde, BNB/USDT çifti, ayıların tekrar güçlü bir direnç oluşturabileceği ruhsal düzeye 500 dolarda yükselebilir. Fiyat direnç çizgisinden aşağı dönerse bu olumlu görüş geçersiz olacaktır.

ADA/USDT. Cardano (ADA), güçlü takviyesi 1 dolardan sekti ve 4 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (1.13 dolar) üzerine çıktı. Ayılar, fiyatı 5 ve 6 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalıştı fakat boğalar. pes etmedi. Bu, boğaların 20 günlük EMA’yı savunmaya çalıştığını gösteriyor. Fiyat 50 günlük SMA’nın (1.24 dolar) üzerine çıkarsa, ADA/USDT çifti azalan kanalın direnç çizgisine hakikat yükselebilir. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğinin sinyalini verebilir. Parite daha sonra 1.60 dolara ve daha sonra 1.87 dolarda genel dirence hakikat yükselebilir.

SOL/USDT. Solana (SOL), 4 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (112dolar) üzerine çıktı lakin boğalar, 116 dolarda genel manisi aşmak için gayret ediyor. Bu, ayıların genel direnci savunmaya çalıştığını gösteriyor. Ayılar fiyatı süratli bir halde 20 günlük EMA’nın altına çekemezse, azalan kanalın direnç çizgisine gerçek bir ralli mümkünlüğü artar. 200 günlük SMA’nın (146 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğini gösterebilir. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden yahut direnç çizgisinden düşerse, ayıların rallilerde satmaya devam ettiğini gösterecektir. SOL/USDT çifti daha sonra kanal içindeki kalış mühletini birkaç gün daha uzatabilir.

XRP/USDT. Ripple (XRP), 4 Şubat’ta 0,65 dolardan genel direncin üzerine yükseldi ve 7 Şubat’ta 50 günlük SMA’nın (0,75 dolar) üzerine çıkmak için ivme kazandı. 50 günlük SMA’nın üzerinde bir kapanış, trendde mümkün bir değişikliğe işaret edecektir. XRP/USDT çifti daha sonra kuzeye gerçek ruhsal düzeye gerçek 1 dolardan başlayabilir. 20 günlük EMA (0,66 dolar) kademeli olarak yükselmeye başladı ve RSI, alıcılar için bir avantaj göstererek müspet bölgeye sıçradı. Analiste nazaran, bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 0,75 doların altında kalırsa kısa vadede geçersiz olacaktır.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni 5 Şubat’ta 54.20 dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Ayılar fiyatı 6 Şubat’taki düzeyin altına çekmeye çalıştı fakat boğalar pes etmedi. Boğalar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (58.96 dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, LUNA/USDT çifti, azalan kanalın düşüş trendi çizgisine gerçek kuzeye yanlışsız yürüyüşe başlayabilir. Boğalar, trendde muhtemel bir değişikliğin sinyalini vermek için bu pürüzü aşmak zorunda kalacaklar. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden yahut düşüş trendi çizgisinden düşerse, paritenin kanal içinde süreç görmeye devam edebileceğini gösterecektir.

AVAX ve DOT için genel görünüm

 DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 4 ve 5 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (0,14 dolar) üzerinde tutunmak için çaba ettikten sonra 6 Şubat’ta belirleyici bir atak yaptı ve direncin üzerinde kapandı. Bu, satış baskısının düşebileceğinin birinci göstergesiydi. Fiyat, bir direnç misyonu görebilecek 50 günlük SMA’ya (0,16 dolar) ulaştı. Fiyat mevcut düzeyden düşerse fakat 20 günlük EMA’nın altına düşmezse, düşüşlerde alım önerecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmak için bir teşebbüste bulunacak. Başarılı olurlarsa, analiste nazaran DOGE/USDT çifti 0.19 dolardan genel dirence gerçek yükselebilir.

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 5 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (20.87 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı, lakin boğalar fiyatı 22.66 dolarda kırılma düzeyinin üzerine çıkarmak için çaba ediyor. Ayıların bölgeyi 22.66 dolar ile 50 günlük SMA (24.16 dolar) ortasında savunması mümkün. Fiyat genel bölgeden düşerse, ayıların rallilerde satmaya devam ettiğini gösterecek. Ayılar daha sonra fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, DOT/USDT çifti 16.81 dolara düşebilir. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, kısa vadeli trendde bir değişiklik önerecektir. Parite daha sonra kademeli olarak 28.60 dolara yükselebilir ve daha sonra 32.78 dolardan genel dirence hakikat yürüyüşüne devam edebilir.

AVAX/USDT. AVAX, 4 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (75.67 dolar) üzerine çıkarak ayıların denetimini kaybedebileceğini gösteriyor. Satıcılar, 5 Şubat’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalıştı lakin boğalar yerini korudu. 6 Şubat’ta alım devam etti ve AVAX/USDT çifti yükselen kanalın direnç çizgisine ulaştı. Boğalar fiyatı kanalın üzerine çıkarsa parite düşüş trendi çizgisine yanlışsız seyahatine başlayabilir. 20 günlük EMA kademeli olarak yükselmeye başladı ve RSI, alıcılar için küçük bir avantaj göstererek müspet bölgeye sıçradı. Bu olumlu görüş, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse kısa vadede geçersiz olacaktır. Bu türlü bir hareket, fiyatı kanalın yükseliş çizgisine çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.