Bitcoin

BTC, DOGE, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Aktüel Kestirimler Geldi!

Bitcoin’in 20 günlük EMA’yı geri alamaması, BTC ve altcoin’lerde satışın bir tehdit olmaya devam ettiğinin bir işareti olarak görülüyor. Bitcoin, gayeye bağlı aksiyonunu bırakıp trend bir hareket başlatabilir mi? Öğrenmek için, Kriptokoin.com olarak, BTC ile birlikte öbür kimi tanınan coinlere (ETH, BNB, SOL, ADA, XRP, LUNA, AVAX, DOT, DOGE) ait analist Rakesh Upadhyay’ın değerlendirmelerine bakıyoruz.

BTC, ETH, BNB listenin başında olmaya devam ediyor

BTC/USDT. Bitcoin’in 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (48.449 dolar) üzerine çıkamaması, ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösteriyor. Ayılar artık fiyatı 45.456 dolardan güçlü dayanağın altına düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, aşağı hareketin tekrar başlamasını önerecektir. Analiste nazaran, BTC/USDT çifti evvel en düşük düzeyi olan 42.000dolar’a düşebilir ve bu düzey kırılırsa bir sonraki durak 40.000dolar olabilir. Bilakis, fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösterecektir. Parite daha sonra güçlü bir bariyer misyonu görebilecek 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (SMA) (51.938 dolar) yükselebilir. Boğalar fiyatı bu düzeyin üzerine çıkarırsa, trendde mümkün bir değişiklik önerecektir. Parite daha sonra 60.000 dolara yükselmeye başlayabilir.

ETH/USDT. Ether’in (ETH) 3.643.73 dolar – 3.503.68 dolar dayanak bölgesinden toparlanması, ayıların güçlü bir gayrete girdiği 20 günlük EMA’ya (3.899 dolar) ulaştı. Kademeli olarak azalan hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat düşmeye devam ederse, ayılar tekrar ETH/USDT çiftini takviye bölgesinin altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, analiste nazaran parite 3.270 dolara ve akabinde 2.800 dolara düşüş seyahatine başlayabilir. Tersine, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, düzeltme evresinin bitebileceğini düşündürür. Parite daha sonra 4.488 dolara yükselebilir.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), güçlü dayanağı 500 dolardan sıçradı ve toparlanmanın dirençle karşılaştığı 20 günlük EMA’ya (536 dolar) ulaştı. Her iki hareketli ortalama da düşüyor ve RSI negatif bölgede, bu da ayılar için küçük bir avantaj olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, BNB/USDT çifti 575 dolardan genel dirence yükselebilir. Analiste nazaran, fiyat bu düzeyden düşerse, parite birkaç gün daha 500 dolar ile 575 dolar aralığındaki kalış müddetini uzatabilir. Aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar çifti tekrar 500 doların altına düşürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, satış ağırlaşabilir ve parite 450 dolara yeni bir düşüş trendi başlatabilir.

SOL/USDT. Solana (SOL), son birkaç gündür 167.88 dolar ile 20 günlük EMA (180 dolar) ortasında süreç görüyor lakin bu dar aralıklı sürecin uzun müddet devam etmesi pek mümkün değil. Her iki hareketli ortalama da düşüyor ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların denetim altında olduğunu gösteriyor. Satıcılar fiyatı 167,88 doların altına çekerse, SOL/USDT çifti 148,04 dolara ve akabinde 120 dolara düşebilir. Aksine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite 204,75 dolara yükselebilir.

ADA/USDT. Cardano (ADA), son birkaç gündür 20 günlük EMA’ya (1.37 dolar) yakın süreç görüyor, bu da boğalar ve ayılar ortasında bir çaba olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, ADA/USDT çifti 1.59 dolarda genel dirence yükselebilir. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış, pariteyi azalan kanalın direnç çizgisine itebilir. Boğalar, düşüş trendinin sona erebileceğini belirtmek için fiyatı kanalın üzerine itmek ve sürdürmek zorunda kalacak. Analiste nazaran, fiyat mevcut düzeyden düşerse, ayılar pariteyi tekrar 1,18 doların altına çekmeye çalışacak ve kritik dayanağı 1 dolarda tekrar test edecek.

DOGE, XRP, AVAX ve öbürleri

XRP/USDT. Ripple (XRP) 0,80 dolardan sıçradı, fakat boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,87 dolar) üzerine çıkarmak için uğraş ediyor. Fiyat düşmeye devam ederse, ayılar XRP/USDT çiftini 0,75 dolardan güçlü dayanağa çekmeye çalışacak. Analiste nazaran, bu düzey kırılırsa, parite düşüş trendinin bir sonraki ayağını 0,60 dolara başlayabilir. Tersine, fiyat hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa parite 1 dolara yükselebilir. Bu düzey güçlü bir direnç olarak hareket edebilir ve şayet fiyat bu düzeyden düşerse parite birkaç gün daha menzile bağlı kalabilir. 1 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğini gösterebilir.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni yükseliş trendinde. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI müspet bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Boğalar, fiyatı 93.81 dolardan küçük direncin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Fiyat bu düzeyin üzerinde kalırsa, analiste nazaran, LUNA/USDT çifti tüm vakitlerin en yüksek düzeyini 103.60 dolarda tekrar test edebilir. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin yine başlamasına işaret edebilir. Parite evvel 135.26 dolara kadar yükselebilir ve akabinde 150 dolara ulaşabilir. Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyden düşerse ve 20 günlük EMA’nın (83dolar) altına düşerse, 50 günlük SMA’ya (66dolar) daha derin bir düzeltmenin başladığının sinyalini verebilir.

AVAX/USDT. Avalanche (AVAX), 98 dolarlık takviyeden sıçradı ve 31 Aralık’ta hareketli ortalamaların üzerine çıktı, lakin boğalar düşüş trendi çizgisini aşamadı. Ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerse, AVAX/USDT çifti 98 dolara düşebilir. Bu düzeyin altında bir kırılma, 75.50 dolara mümkün bir düşüş için kapıları açabilir. Tersine, fiyat hareketli ortalamaların üzerinde yükselirse, hassaslığın müspete döndüğünü ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Bu, düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma mümkünlüğünü artıracaktır. Parite daha sonra 128 dolara yükselebilir.

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 2 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (28 dolar) üzerine çıktı ve boğalar artık genel direnç bölgesini 31.49 ila 32.78 dolar ortasında temizlemeye çalışacak. Analiste nazaran, 20 günlük EMA sabit ve RSI, alıcıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteren müspet bölgeye atladı. Boğalar fiyatı 32.78 doların üzerine çıkarsa, DOT/USDT çifti 40 dolara yükselebilir. Fiyat genel bölgeden düşerse, paritenin birkaç gün daha 22.66 ile 31.49 dolar ortasında konsolide edebileceğini önerecektir. Ayılar, düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatmak için fiyatı 22,66 doların altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

DOGE – USDT. Dogecoin’in (DOGE) 20 günlük EMA’ya (0,17 dolar) sıçraması, ayılardan gelen güçlü dirençle karşı karşıya. Hareketli ortalamalar düşmeye devam ediyor ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların denetim altında olduğunu gösteriyor. Satıcılar artık fiyatı 0.15 dolara çekmeye çalışacaklar. Fiyat bu düzeyden geri dönerse, boğalar tekrar DOGE/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın üzerine itmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, parite 0.19 dolardan genel dirence yükselebilir. 0.19 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların oyuna geri döndüğünün birinci işareti olacak. Analiste nazaran parite evvel 0.22 dolara, akabinde 0.24 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat 0.15 doların altına düşerse düşüş trendi devam edebilir. Parite 0.13 dolara düşebilir ve akabinde 0.10 dolardan ruhsal düzeye kayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.