BitcoinKripto Haber

BTC Investments Boom, SEC Başkanı ve Crypto ‘Vahşi Batı’ + Daha Fazla Haber

Yatırım Haberleri

 • Dijital varlık yatırım ürünleri testere girişlerinin geçen hafta USD 1.47bn, önemli bir farkla kayıtlardaki en büyük, toplam başına CoinShares veri. Bir önceki haftalık rekor, bu yılın başlarında, toplam 640 milyon ABD doları girişle Şubat ayında görülmüştü. Bitcoin (BTC) , BTC vadeli ETF’lerinin geçen hafta ABD’de piyasaya sürülmesinden sonra geçen hafta toplam girişlerin %99’unu 1,45 milyar ABD Doları olarak gördü . CoinShares, bazı eski yatırım ürünlerinde kâr elde edildiğine dair kanıtlar olmasına rağmen, diğer bölgelerde de toplam 138 milyon ABD doları tutarında BTC ürünlerine girişler görüldüğünü söyledi. Ethereum (ETH) art arda 3. hafta çıkışlar gördü ve “fiyat tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşırken bunun küçük bir kâr elde etme olduğuna” inandıklarını belirttiler.
 • YAKIN ( YAKIN ) ekosistem ekosisteminin büyümesini hızlandırma hedefleyen girişimleri finanse USD 800m açıkladı. Merkezi olmayan finans (DeFi) ekiplerine odaklanacaklarını söylediler.
 • Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) için takas edilemez bir token ( NFT ) zinciri olan Unique Network , ön satışın ikinci turunda 11,3 milyon ABD doları artırdıklarını ve toplamını 16 milyon ABD dolarına çıkardıklarını söyledi. Yatırım turu, diğer yatırımcıların yanı sıra Outlier Ventures tarafından yönetildi .
 • SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci, BTC zulasının şu anda 1 milyar USD’den daha değerli olduğunu iddia ediyor.

Yönetmelik haberleri

 • “Kripto alan değişim için bir katalizör olmuştur. Biz benzeri finans konusunda, defterlerine hakkında, para düşünmek ve ne dayayarak oldu,” ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Yönetim Kurulu Başkanı Gary Gensler anlattı Yahoo! Finans, amacının kriptonun “Vahşi Batı”sında yatırımcının korunması olduğunu vurguladı. Ayrıca, kripto varlık alanının çoğunun bir yatırımcı koruma kapsamına girmediğini ve bu nedenle yatırımcıların hisse senedi veya tahvil piyasalarına girdiklerinde olduğu gibi korunmadığını söyledi.
 • Bloomberg’in bildirdiğine göre , ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Polymarket bahis platformunun müşterilerin takas veya ikili opsiyon ticaretini uygunsuz bir şekilde yapmasına izin verip vermediğini ve ajansa kayıtlı olması gerekip gerekmediğini araştırıyor . Şirket, yasa ve yönetmeliklere uymayı taahhüt ettiklerini belirtmiştir.

Ödeme haberleri

 • Citigroup CEO’su Jane Fraser Yahoo! Bankacılık devinin perakende gerçek zamanlı ödemeler için altyapı oluşturduğunu ancak “alan çok hızlı hareket ettiği için bu kadar dikkatli davrandıklarını” finanse ediyorlar. “Alanın düzenleyici netlik, biraz ölçeklenebilirlik, esneklik, kesinlikle biraz şeffaflık etrafında nasıl geliştiği ve özellikle perakende müşterilerimiz için sistemde uygun korkulukların olduğundan emin olma konusunda hala birçok soru var.” CEO dedi.

evlat edinme haberleri

 • Bir kripto finansal hizmetler şirketi olan BlockFi ve özel, bağımsız, çalışanlara ait bir yatırım yöneticisi olan Neuberger Berman , bir dizi kripto varlık yönetimi ürünü ve stratejisi geliştirmek ve dağıtmak için bir ortaklık duyurdu. Bu ürünler ve stratejiler BlockFi nb LLC adlı ayrı bir kuruluşta yer alacak , diye eklediler .
 • The New York Times’ın bildirdiğine göre , eski Facebook ürün müdürü ve ihbarcı Frances Haugen, kendisini finansal olarak ayakta tutmak için kripto para tutma stratejisini uyguluyor . Çıkış, Haugen’in ne tür bir kripto para birimi satın aldığını belirtmedi.
 • Dijital bankacılık çözümleri sağlayıcısı Q2 ve kripto şirket NYDIG gelmiş açıkladı olduğu Five Star Bankası (NY) ve UNIFY Finansal Kredi Birliği , NYDIG tarafından desteklenmektedir satmak tutun Bitcoin, satın almak bankacılık müşterilerine ve üyelerine etkinleştirmek için ABD’de ilk finans kuruluşları olarak. Bu kurumlar artık cüzdan ve anahtar yönetimi gibi engellerin üstesinden gelmeye yardımcı olurken müşterilerine ve üyelerine bitcoin hizmetleri sunabilir.

Güvenlik haberleri

 • Veri güvenliği ihlali web sitesi haveibeenpwned.com , kripto piyasası verileri web sitesi CoinMarketCap (CMC) ile ilişkili milyonlarca e-posta adresinin ele geçirildiğini bildirdi . Veri toplayıcı etti belirtti onlar “sızıntı CoinMarketCap sunucularından gelmedi” ve orada inandığını “sunuculardan herhangi bir güvenlik ihlali hiçbir iz olduğunu.”

Hukuki haberler

 • Merkezi olmayan finans ( DeFi ) şirketi Terra Finance , Terra üzerine kurulu bir DeFi protokolü olan Mirror Protocol ile ilgili bir diyalogun ardından SEC tarafından verilen mahkeme celplerine itiraz etmek için SEC’e dava açıyor . Netflix veya Tesla hisseleri gibi varlıklar . Dava ayrıca SEC’in kendi kurallarını ihlal ettiğini ve mahkeme celbini kalabalık bir konferansta “kamuya gözdağı vermek ve utandırmak” için teslim etmesi için dışarıdan bir özel süreç hizmet şirketi tuttuğunu iddia ediyor .

NFT haberleri

 • Sosyal ağ Reddit , bir iş ilanına göre , kripto koleksiyoncuları satın almak ve satmak için değiştirilemez bir token ( NFT ) platformu oluşturmayı planlıyor . “Bağımsız içerik oluşturucular, dijital ürünler ve NFT’ler tarafından desteklenen, internette en büyük içerik oluşturucu ekonomisini inşa etmeyi amaçlayan yeni ve heyecan verici, hızla büyüyen bir ekip” kaydettiler.

hayır kurumu haberleri

 • Crypto.com ,dünya çapında temiz suya erişim sağlama misyonunu desteklemekiçin kar amacı gütmeyen kuruluş Water.org’a doğrudan 1 milyon ABD doları bağışta bulunduğunu vedünya çapında 10 milyondan fazla kullanıcıyı amacı desteklemeye teşvik etmek için girişimler başlatacağını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.