Bitcoin

BTC, XRP, DOGE, ADA, SOL ve Bu 5 Altcoin İçin Sıcak Tahminler!

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin, ETH, BNB, ADA, SOL, XRP, LUNA, DOT, AVAX ve DOGE için yeni iddiaları Kriptokoin.com’da. Teknik tahlil, BTC ve altcoinlerde erken taban işaretlerine işaret ediyor, lakin analistler öteki bir keskin aşağı taraflı hareket kestirim ediyor. Bitcoin (BTC) ve birden fazla büyük altcoin, genel direnç düzeylerinden düşüyor, bu da hassaslığın olumsuz olduğunu ve traderların mevcut her fırsatta satış yaptığını gösteriyor. Bitcoin ve birden fazla büyük altcoin mevcut düzeylerin yakınında tabana vurabilir mi? Öğrenmek için Kriptokoin.com’da en uygun 10 kripto para ünitesinin tablolarını inceleyelim.

BTC, ADA ve öteki büyük altcoinler

BTC/USDT. Bitcoin, 37.332.70 ila 39.600 dolar ortasında sert bir dirençle karşı karşıya. Bu, ayıların avantajlarından vazgeçmek istemediğini ve rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Son birkaç günün geri çekilmesi, nispi güç endeksindeki (RSI) çok satım düzeylerini çözdü. Ayılar artık BTC/USDT çiftini 32.917,17 doların altına çekerek düşüş trendini sürdürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, bir sonraki durak 30.000 dolar olabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut düzeyden yükselir ve 37.332,70 doların üzerine çıkarsa, daha düşük düzeylerde birikim önerecektir.

ETH/USDT. Ether, 26 Ocak’ta 2.652 dolardan genel direncin üzerine çıktı lakin ayılar agresif bir formda daha yüksek düzeylerden sattı ve fiyatı kanalın altına çekti. O vakitten beri, alıcılar fiyatı kanalın içine geri itmek için çaba etti. Ayılar artık fiyatı 24 Ocak’ın gün içi en düşük düzeyi olan 2.159 doların altına çekerek düşüş trendini sürdürmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, ETH/USDT çifti 2.000 dolara ve akabinde 1.700 dolara düşebilir. RSI, son birkaç gündür çok satım bölgesinde sıkıştı ve bu da satışın yakın vadede çoka kaçmış olabileceğini gösteriyor. Bu nedenle, boğalar tekrar 20 günlük EMA’ya (2.856 dolar) ulaşabilecek bir yardım rallisi teşebbüsünde bulunabilir.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), 330 dolar dayanağından toparlandı ve 25 Ocak’ta azalan kanala tekrar girdi fakat boğalar, fiyatı 20 günlük EMA’ya (424 dolar) hakikat itmek için çaba ediyor. Bu, daha yüksek düzeylerde talep eksikliğini göstermektedir. Ayılar bir fırsat algılayacak ve fiyatı 330 ila 320 dolar ortasındaki güçlü takviye bölgesine geri çekmeye çalışacak. Bu, boğaların savunması gereken kıymetli bir bölge zira kırılırsa BNB/USDT çifti 250 dolara düşebilir.

ADA/USDT. Cardano (ADA), son birkaç gündür ruhsal takviyenin yakınında 1 dolardan süreç görüyor. Bu, boğaların takviyesi savunduklarını fakat fiyatı daha yükseğe çıkaramadıklarını gösteriyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun aşağı tarafta olduğunu gösteriyor. Ayılar batar ve fiyatı 1 doların altında tutarsa, ADA/USDT çifti 0,80 dolara düşebilir. Bu olumsuz görüş, fiyat mevcut düzeyin üzerine çıkarsa ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa kısa vadede geçersiz olacaktır. Parite daha sonra kanalın direnç çizgisini test edebilir.

Solana’da teknik görünüm

SOL/USDT. Solana (SOL), son birkaç gündür azalan kanalın dayanak çizgisine yakın süreç görüyor. Bu, boğaların takviye çizgisini savunduklarını lakin güçlü bir geri tepme elde edemediklerini gösteriyor. RSI, son birkaç gündür çok satım bölgesinde süreç görüyor ve düzeltmenin kısa vadede çoka kaçmış olabileceğinin sinyalini veriyor. Bu, önümüzdeki birkaç gün içinde konsolidasyon yahut küçük bir geri çekilme mümkünlüğünü gösteriyor. Bu olursa, SOL/USDT çifti 20 günlük EMA’ya (118 dolar) yükselebilir. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış, kanalın direnç çizgisine mümkün bir ralli için yolu açabilir.

XRP/USDT. Boğalar, Ripple‘ı (XRP) 0,65 dolardan genel direncin üzerine çıkarmaya çalıştı fakat günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların pes etme havasında olmadığını gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da aşağı eğimli ve RSI çok satım bölgesinde, bu da ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Satıcılar artık XRP/USDT çiftini 0,54 doların altına düşürmeye ve ruhsal dayanağa 0,50 dolardan meydan okumaya çalışacaklar. Bu olumsuz görüş, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,68 dolar) üzerinde zorlayıp sürdürürse geçersiz olacaktır. Bu türlü bir hareket, satış baskısının düşebileceğinin birinci işareti olacak.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni tekrar azalan kanalın dayanak çizgisine kaydı. Bu, tüccarların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Düşen 20 günlük EMA (68,8 dolar) ve çok satım bölgesine yakın RSI, ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı kanalın takviye çizgisinin altına düşürürse satış ağırlaşabilir ve LUNA/USDT çifti 37.82 dolara düşebilir. Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyin üzerine çıkarsa, boğalar pariteyi 20 günlük EMA’ya itmek için bir teşebbüste daha bulunacak. Bu düzeyin yeniden sert bir direnç olarak hareket etmesi olasıdır lakin boğalar bunu aşarsa parite düşüş trendi çizgisine yükselebilir.

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 26 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (0,15 dolar) düştü ve ayıların bu genel direncin yakınında satış yaptığını gösteriyor. Fiyat 0.15 ila 0.13 dolar ortasındaki dar aralığın içine geri döndü. Düşen 20 günlük EMA, ayılar için avantaja işaret ederken, RSI’daki yükseliş ayrışması, satış baskısının düşebileceğini gösteriyor. Bu belirsizlik durumunun uzun müddet devam etmesi mümkün değildir. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde zorlar ve sürdürürse, DOGE/USDT çifti 0.19 dolardan genel dirence yanlışsız yükselebilir. Aksine, fiyat kayar ve 0.13 doların altına düşerse, parite ruhsal dayanağa 0.10 dolardan düşebilir.

DOT/USDT. Polkadot (DOT), son birkaç gündür 16.81 dolarda güçlü takviyenin yakınında süreç görüyor fakat küçük bir olumsuzluk, boğaların güçlü bir toparlanma sağlayamaması. Bu, daha yüksek düzeylerde talep eksikliğini gösterir. Ayılar artık fiyatı 16.81 doların altına çekmeye ve sürdürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, satış ağırlaşabilir ve DOT/USDT çifti bir sonraki büyük takviyeye yanlışsız 10.37 dolardan düşebilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve çok satım bölgesindeki RSI, en az direnç yolunun aşağı tarafta olduğunu gösteriyor.

AVAX/USDT. Avalanche’ın (AVAX) 26 Ocak’taki mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların kırılma düzeyini 75.50 dolardan koruduğunu gösteriyor. Ayılar artık fiyatı 51.04 dolardan güçlü dayanağa çekmeye çalışacak. Fiyat 51,04 dolardan yükselirse, boğaların bu düzeye düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Bu, AVAX/USDT çiftini birkaç gün için 75.50 dolar ile 51.04 dolar ortasında tutabilir. 75.50 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, düzeltmenin sona erebileceğinin birinci göstergesi olacaktır. Parite daha sonra düşüş trendi çizgisine yükselebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.