Bitcoin

BTC, XRP, DOGE, SOL ve Bu 6 Altcoin İçin Sıcak Varsayımlar Çıktı!

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin, ETH, BNB, ADA, SOL, XRP, LUNA, DOT, AVAX ve DOGE için şimdiki iddiaları Kriptokoin.com’da. BTC ve altcoinler, Bitcoin 40.000 doları dayanağa geri çevirmeyi hedeflerken, genel direnç düzeylerinin üstesinden gelerek olumlu bir notla Ocak’ı bitirmeye çalışıyor. Bitcoin ve büyük altcoinler ayı güçlü bir düzey ile bitirebilir mi? Öğrenmek için en uygun 10 kripto para ünitesinin tablolarını inceleyelim.

BTC, ETH ve BNB için varsayımlar

BTC/USDT. Bitcoin güçlü bir düşüş trendinde geri çekildi. Hassaslıkta bir değişikliğin birinci işareti, 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (39.318 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu türlü bir hareket, talebin 20 günlük EMA direncinin yakınında arzı aştığını gösterecektir. BTC/USDT çifti daha sonra 50 günlük kolay hareketli ortalamaya (43.791 dolar) yanlışsız ilerleyebilir. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden yahut 20 günlük EMA’dan düşerse, ayıların bu seviyeyi agresif bir biçimde savunduğunu gösterecektir. Analiste nazaran, parite daha sonra 35.507,01 dolara düşebilir.

ETH/USDT. Ether (ETH), 2,652 dolarda kırılma düzeyinin yakınında dirençle karşı karşıya. Bu, yatırımcıların 31 Ocak mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü üzere düşüşleri satın aldıklarını gösteriyor. Boğalar artık tekrar fiyatı 2.652 doların ve 20 günlük EMA’daki (2.802 dolar) kritik direncin üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarırlarsa, satış baskısının düşebileceğini önerecektir. Boğalar daha sonra bir açılış görecek ve çifti kanalın direnç çizgisine itmeye çalışacak. Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyden yahut 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar ETH/USDT çiftini 2.300 ila 2.159 dolar takviye bölgesine çekmeye çalışacak.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB) 25 Ocak’ta kanala yine girdi, lakin toparlanma 400 dolara yakın düştü. Bu, ayıların şimdi vazgeçmediğini ve rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Ayılar fiyatı kanalın altına düşürür ve sürdürürse, BNB/USDT çifti kritik dayanak bölgesini 330 ila 320 dolar ortasında tekrar test edebilir. Düşen hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, satıcıların üstünlüğü elinde tuttuğunu gösteriyor. Bu olumsuz görüş, kısa vadede bir orta vererek geçersizleşecek ve 20 günlük EMA’nın üzerinde kapanacaktır. Parite daha sonra kanalın direnç çizgisine yükselebilir.

ADA/USDT. Boğaların 1 dolarlık ruhsal dayanaktan manalı bir toparlanma sağlayamaması, bu düzeyde agresif satın alma eksikliğini gösteriyor. Ayılar artık avantajlarını artırmaya ve Cardano’yu (ADA) 1 doların altına düşürmeye çalışacak. Her iki hareketli ortalama da aşağı eğimli ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların hakim olduğunu gösteriyor. 1 doların altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcına işaret edebilir. ADA/USDT çifti evvel 0,80 dolara ve akabinde kanalın takviye çizgisine düşebilir.

SOL/USDT. Solana (SOL), son birkaç gündür 80,83 dolar ile 104,82 dolar ortasında dar bir aralıkta konsolide oluyor. Boğalar fiyatı aralığın üzerine çıkarmaya çalıştı lakin başarısız oldu ve artık ayılar fırsatı yakalamaya ve altcoini 80.83 doların altına çekmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, SOL/USDT çifti düşüş trendine devam edebilir. Parite evvel boğaların düşüşü durdurmaya çalışabileceği kanalın dayanak çizgisine düşebilir. Uğraşlarında başarısız olurlarsa parite 66.03 dolara düşebilir.

XRP/USDT. Ripple (XRP), son birkaç gündür 0,54 ile 0,65 dolar ortasında konsolide oluyor. Genel direnci geçemedikten sonra, fiyat artık aralığın dayanağına düşebilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve çok satım bölgesindeki RSI, ayılar için avantaja işaret ediyor. Aşağı tarafta izlenmesi gereken kritik düzey 0,54 dolar zira kırılırsa XRP/USDT çifti 0,50 dolara düşebilir. Üst istikamette, 20 günlük EMA’nın (0,66 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların geri dönüşünün birinci işareti olacak.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni, azalan kanalın dayanak çizgisinden geri tepmeyi sürdürmek için çaba ediyor. Bu, hassaslığın olumsuz olduğunu ve talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösteriyor. Şayet sıçrama tekrar daha yüksek düzeyleri sürdüremezse, satıcılar bir fırsatın kokusunu alabilir ve LUNA/USDT çiftini kanalın altına çekmeye çalışabilirler. Mevcut toparlanma devam ederse, boğalar 20 günlük EMA’ya (63 dolar) ulaşabilecek bir yardım rallisi başlatmaya çalışacak. Fiyat bu dirençten düşerse parite tekrar 37.50 dolara dönebilir.

DOGE, AVAX ve DOT için kestirimler

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), son birkaç gündür 0.13 ile 0.15 dolar ortasında konsolide oluyor. Bu, boğaların dayanağın yakınında satın aldığını fakat fiyatı genel direncin üzerine çıkarmayı başaramadığını gösteriyor. Küçük bir müspet, RSI’nin satış baskısının düşebileceğini gösteren bir yükseliş ayrışması oluşturmasıdır. Bununla birlikte, alıcılar fiyatı 0,15 doların üzerine çıkaramazlarsa, ayılar tekrar gruplaşabilir ve DOGE/USDT çiftini takviyenin altına çekmeye çalışabilir. 0.13 doların altında bir kapanış, daha fazla satışla sonuçlanabilir ve pariteyi 0.10 dolardan ruhsal düzeye çekebilir.

DOT/USDT. Polkadot‘un (DOT) 16.81 dolardaki güçlü dayanağından zayıf toparlanması, mevcut düzeylerde alım eksikliğine işaret ediyor. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve çok satım bölgesine yakın RSI, en az direnç yolunun aşağı istikamette olduğunu gösteriyor. Ayılar batar ve fiyatı 16.81 dolar ila 15.83 dolar takviye bölgesinin altına tutarsa, düşüş trendinin tekrar başladığını gösterecektir. DOT/USDT çifti daha sonra güçlü dayanağa yanlışsız 10.37 dolara düşebilir. Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyden yükselirse, boğalar pariteyi 20 günlük EMA’nın (20.98 dolar) üzerine çıkarmak için bir efor daha sarf edecek.

AVAX/USDT. AVAX, kırılma düzeyinde 75.50 dolarda sert bir dirençle karşı karşıya, bu da hissiyatın negatif kaldığını ve ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Düşen hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Satıcılar artık fiyatı 61.06 dolardan acil dayanağın altına düşürmeye çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, AVAX/USDT çifti 51.04 dolar ile 47.66 dolar ortasında güçlü dayanak bölgesine düşebilir. Boğaların bu bölgeyi kuvvetle savunması olasıdır. Birinci güç işareti bir kırılma ve 75,50 doların üzerinde kapanış olacak. Alternatif olarak, 47,66 doların altına bir düşüş, düşüş trendinin tekrar başlamasına işaret edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.