Bitcoin

Bu 10 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Değerli Haberler!

Internet Computer’ın (ICP) Bitcoin ve Ethereum entegrasyonundan, Cardano ekosisteminden son gelişmelere haftanın kritik altcoin haberlerini göz geçiriyoruz…

İşte haftanın altcoin gelişmeleri

DeFi platformu Qubit, 27 Ocak akşamı saat 17:00 ET’de hacklendi ve 80 milyon dolar kaybetti. Qubit artık 2 milyon dolarlık ödül sunuyor ve bilgisayar korsanının çaldığını iade etmesi için davette bulunuyor.

Açık kaynaklı Bockchain Celo, Brezilya Reali ile sabitlenmiş, algoritmik bir stablecoin olan cREAL’i başlattı. Brezilya’daki üç kripto borsası, cREAL stablecoin’e erişim sağlayacak: FlowBTC, NovaDAX ve Ripio. Ayrıyeten Bitfy ve Coins cüzdanları da kripto para ünitesini destekleyecek.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere FTX borsası, değerlemesini 32 milyar dolara çıkaran C Serisi finansman cinsinde 400 milyon dolar topladı. CEO Sam Bankman-Fried yaptığı açıklamada, devasa bağış toplama eforunu en büyük borsalardan biri için “dönüm noktası başarısı” olarak nitelendirdi:

C Serisi finansman tipimiz, altı ayda 2 milyar dolara yaklaştığımız için FTX için bir dönüm noktası muvaffakiyetini temsil ediyor.

PoS altcoin devi Cardano ekosisteminden yüksek beklentili ADAX DEX, ADAX DEX v1.0’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. ADAX, Cardano topluluğunun hakikaten merkezi olmayan bir değişim (DEX) tecrübesi için gereksinim duyduğu her şeyi sunacağını vaat ediyor.

Bu hafta, tanınan bir Brezilyalı TikToker ve Youtuber, Shiba Inu (SHIB) ile ödeme kabul eden bir kıyı sandviççisinin manzarasını yayınladı. 88 binden fazla abonesi olan Erick Rocha’in paylaşımı viral oldu. TickToker, yemeğini kıyıda telefonundan 158.000 Shiba ödeyerek satın aldı. Görüntüde kripto paraların ödeme usulü olarak kullanımı vurgulandı.

Bir öteki değişik haber, basubadelmevt isimli bir Reddit kullanıcısının paylaştığı 500 milyon dolarlık kayıp. Post’a nazaran basubadelmevt kısa müddette yarım milyon dolar kaybetti. Platformda şunları paylaştı:

ETH’yi WETH kontratına gönderdim ve WETH’i geri aldım. Geriye yanlışsız tıpkı formda çalıştığını varsaydım ve WETH’i mukaveleye geri gönderdim. ETH’nin geri dönüşü yokmuş! ETH’yi geri almak için bir frontend kullanmanız gerekir. Ve ETH sonsuza kadar kayboldu.

Ocak ayının son günü, tanınan göğüs coin Dogecoin (DOGE), fiyatının son 24 saat içinde %4’ten fazla düşmesine karşın piyasa pahası ile dokuzuncu sıraya yükseldi. Acımasız bir satışın ortasında %14 daha düşen, sıkıntı durumdaki Terra’yı (LUNA) devirmeyi başardı. Mevcut düzeylerde LUNA küçük bir farkla 9.sıradaki koltuğunu koruyor.

Internet Computer (ICP), BTC ve ETH entegrasyonlarını yıl sonuna kadar kullanıma sunmayı planlıyor. Bitcoin entegrasyonu, Dfinity’nin 2022’nin birinci çeyreği için planlanan “Chromium Satoshi Sürümü”nün bir kesimi olarak başlatılacak. Dfinity topluluğu üyesi Berto Parga Pena, Blockchain Anahtar şifrelemesinin “Internet Computer için milyonlarca node’nin ölçeklenmesini sağlayan temel atılımlardan biri” olduğunu açıkladı:

Internet Computer (ICP) ve onu çalıştıran motoru oluşturan node’leri düzenleyen ve çalışmasını mümkün kılan bir dizi kriptografik protokoldür.

Tanınan yazılım programcısı ve BitShares, Steem ve EOS ağının kurucu ortağı Daniel Larimer, geçtiğimiz günlerde daha evvelki çalışmalarının markasını değiştirdiğini duyurdu. Fractally olarak isimlendirilen yeni vizyonunun 2017’nin orjinal EOS vizyonunu çağdaş kripto piyasasına sunacağını belirtildi. Böylelikle, BitShares’i kullanarak, kodlama tecrübesi olmayan kolay bir kullanıcı arayüzü ile herkes token oluşturabilir, dağıtabilir ve değiştirebilir.

Fenerbahçe token’in yakma aktifliğiyle sonlandıralım. Bir evvelki yakım süreci 15 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşti ve 170.000 FB Token yakıldı. Yapılan resmi açıklamada 2. yakım aktifliği için 477.500 adet FB Token’in yakıldığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.