Alt Coin

Bu 11 Altcoin’e Dikkat: 2022 İzleme Listesine Girdiler!

Analist Emma Newbery’nin listesinden 11 büyük hacimli altcoin projesinin 2022 görünüme göz atalım. Listede, projelerin yol haritalarına dair analistin beklentilerini bulabilirsiniz…

Birinci katman altcoin projeleri

 • Ethereum’un daha ölçeklenebilir ve daha sürdürülebilir hale getirmek için ETH 2.0 yükseltmesini tamamlaması, şimdi tüm aksaklıklardan arınmış değil. Her iki durumda da, yatırımcıların dikkat etmesi gerekiyor. Analiste nazaran yükseltme düzgün giderse, tüm pazar için olumlu, makus giderse, birçok altcoin projesine zincirleme bir tesiri olabilir.
 • Solana, 2022’nin muhteşem yıldızlarından biriydi. Suratı ve ucuz süreçleri geliştiricilerin ilgisini çekiyor ve Ethereum rakiplerine öncülük etmeye devam edebilir. Lakin, analiste nazaran her ağ yoğunluğunda yaşadığı teknik ezalar, ivmesini sürdürüp sürdüremeyeceği konusunu belirsizleştiriyor.
 • Elrond, kayda kıymet bir büyüme gösteren, fakat şimdi Solana’nın en yüksek düzeylerine ulaşmamış ve hala büyümek için alana sahip olabilecek enteresan bir akıllı mukavele platformudur. Analiste nazaran Maiar merkezi olmayan borsasının gelişimini ve ekosisteminin çekebileceği proje sayısını izlemeye paha.
 • Cardano, halihazırda birkaç gerçek dünya projesi ve 2021’de akıllı mukavele yeteneğinin piyasaya sürülmesinin akabinde, analiste nazaran 2022 takip edilmesi gereken bir proje.

İkinci katman altcoin projeleri

 • Polkadot, şu anda birbiriyle irtibat sağlayan birkaç tanınan Blockchain’den biridir. Geliştiriciler bir dizi katman 1 Blockchain kullanmaya başladığında, birlikte çalışabilirlik değer kazanacak.
 • Polygon, Ethereum katman 2 tahlillerini toplar. ETH 2.0 yükseltmesi tamamlanana kadar, mevcut projelerin maliyetleri düşürmesine ve ağ tıkanıklığı problemlerini çözmesine yardımcı olabilir.

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız metaverse rehberlerine buradan (bölüm-1, bölüm-2) ulaşabilirsiniz.

Metaverse coin projeleri

 • Oyunlarda ve metaverse’de, NFT’ler, insanlara oyun içi varlıkları üzerinde daha fazla denetim sağlar. Enjin, bilhassa oyuncular için NFT’leri oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştıran kesimin başarılı projelerinden biridir.
 • Wilder World kendisini “sürükleyici bir 5D metaverse” olarak isimlendiriyor. Birçok büyük borsada listelenmemesine karşın, analiste nazaran birkaç oyna-kazan oyunu ve platformundaki metaverse’lere topluluk temelli değişik bir yaklaşımla, 2022 radarına alınabilir.

DeFi altcoin projeleri

 • Terra, 2021’de en düzgün performans gösteren kripto paralardan biriydi, lakin stablecoin tabanlı finansal ekosistemi büyümeye devam ediyor. Hepsi LUNA tarafından desteklenen, farklı para ünitelerine sabitlenmiş birkaç farklı stablecoin’e sahiptir.
 • Ripple (XRP), SEC ile devam eden bir dava nedeniyle 2021’de ağır bir gayret verdi. SEC, Ripple grubunun itiraz ettiği kayıtsız bir güvenlik olarak çalışmakla suçluyor. SEC kazanırsa, analiste nazaran bir dizi öbür kripto projesine karşı harekete geçebileceği için tüm sanayiyi istikrarsızlaştırabilir.
 • Tether (USDT), piyasa bedeline nazaran dördüncü en büyük kripto para. Şayet bariyerleri çökerse, analiste nazaran şok dalgaları piyasayı sarsabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.