Alt Coin

Bu 13 Altcoin’e Dikkat Edin: Büyük Haberleri Duyurdular!

Bu hafta, Celer Network köprüsünün Harmony Protokolü’nde yayınlanmasından, Hedera Hashgraph’ın (HBAR) İngiltere Hükümetiyle iştirakine kadar birçok kıymetli gelişme bulunuyor. İşte 13 altcoin ve haftanın gelişmeleri…

İşte haftanın en değerli altcoin gelişmeleri

ETH uyumlu akıllı mukavele platformu Moonbeam, sonunda Polkadot’ta kullanıma sunuldu. Duyuruya nazaran Moonbeam, Polkadot ekosistemindeki birinci tam operasyonel parachain olacak ve Polkadot üzerinde birçok stratejik entegrasyonu kolaylaştıracak.

Celer Network köprüsü cBridge, sonunda Harmony Protokolü’nde yayınlandı. Artık kullanıcılar, Harmony ve başka cBridge uyumlu Blockchain’ler ortasında USDC ve WETH köprüleri kurabiliyor.

Yüksek performanslı ve mega süreç borsası MEXC Küresel, P2E NFT oyunu ASPO World ile stratejik bir paydaşlık duyurdu. Sonuç olarak, bu P2E oyununun lokal tokeni borsada listelenecek.

Bir öbür gelişme, NFT oyun teşebbüsleri için hepsi bir ortada bir lansman üssü olan Starpunk, NFT tabanlı Pixel savaş oyunu MetaGear ile stratejik bir iştirak duyurdu. BSC üzerinde başlatılan MetaGear, dünyanın önde gelen görüntü oyun şirketlerinden biri olan OneSoft Studio tarafından geliştirildi.

Listeleme ve NFT haberleri

  • Tanınan göğüs token Shiba Inu, Amerika bölgesinin en kıymetli borsalarından biri olan Bitso’da listeleniyor. Borsa, Aralık ayından bu yana liste için testlerin sürdüğünü paylaştı.
  • Betswap staking platformu, BSGG tokenini SushiSwap borsasında listeledi. Proje başlangıçta Ethereum ve Polygon üzerine inşa edildi ve ek olarak Solana üzerinde başlatılacak.
  • Hedera Hashgraph (HBAR), hava trafiği için kâfi altyapıyı düzenlemek ve inşa etmek için Birleşik Krallık hükümetiyle büyük bir mutabakat imzalıyor. HBAR’ın blog yazısına nazaran Neuron mühendisleri, Birleşik Krallık’taki hava trafiğini denetim etmek için yeni yolları ve altyapıları test etmek için Hedera Hashgraph’ın ağ yeteneklerini muvaffakiyetle kullandılar. Projenin muvaffakiyetle tamamlanmasının akabinde, bu altyapılar ve düzenleme teknikleri, askeri keşif, iç hizmetler, tıbbi yardım ve daha fazlası için kullanılabilecek.
  • Associated Press (AP) haber ajansı, fotoğrafçılarının yaklaşık iki yüzyıldır yakaladığı imajların yer alacağı bir NFT koleksiyonu piyasa süreceğini paylaştı. Birinci aktiflik, 31 Ocak Pazartesi günü ödüllü fotoğraflarla başlıyor.
  • Whalestats bilgilerine nazaran en büyük 1.000 Ethereum balinaları son günlerde Polyon ve Chainlink’e yükleniyor. İzleme kaynağına nazaran son 7 gün içinde 1.1 milyon dolar Ethereum ve yüklü ölçüde MATIC ve LINK satın alındı.
  • Listedeki son gelişmeyi 66 milyon dolarlık balina transferiyle sonlandıralım. 66 milyon dolar pahasındaki Ethereum geçtiğimiz saatlerde Binance borsasına aktarıldı. Aşağıdaki süreçlerin Etherscan kaydı bulunuyor.

Haftanın kıymetli altcoin duyuruları

Moonbeam Network grubu tarafından paylaşılan resmi duyuruya nazaran, altcoin projesi sonunda Polkadot’un mainet’e dağıtıldı. Lansmanla Moonbeam, Polkadot’taki birinci tam olarak çalışan parachain oldu. Token transfer aktivasyonunu, %100 merkezsizlik için Sudo’nun kaldırılmasını ve Ethereum Virtual Machine ile uyumluluğunu içeren çok kademeli bir ağ dağıtımını tamamlıyor.

Cardano tabanlı, topluluk odaklı bir launchpad olan Flickto (FLICK), bağış toplama kampanyasını genişletiyor. Altcoin projesinin grubu tarafından paylaşılan resmi duyuruya nazaran, FLICK tokeni ADAX merkezi borsasına gerçek yola çıktı. Böylelikle ADA staking’e ek pahalar kazandırılıyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Visa, Ethereum yazılım şirketi ConsenSys ile iştirakini duyurdu. Böylelikle CBDC’lerin klâsik finansa entegre edilmesi için teknik alışmalar yürütülecek. ConsenSys, daha evvel Aralık ayında Mastercard’la bir paydaşlık kurmuştu. Ödemelerin kolaylaştırılası ucuzlatılması grupların temel maksatları.

Ripple avukatı SEC’i dava sürecini hızlandırmaya çağırıyor

Yakın tarihli bir Twitter dizisinde, Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nu “geciktirme kartı” oynamakla suçladı.

SEC Lideri Gary Gensler kısa mühlet evvel kuralların uygulanmasını vurgulamak için bir futbol metaforu kullandı. Grupların ceza korkusu olmadan kuralları çiğnemeye başlayacağını ve bunun da oyunu adaletsiz hale getireceğini tweetledi.

Fakat Alderoty, SEC’i hayır işleri için “uygulama yoluyla düzenleme” kullanmakla eleştirdi ve kazananlar ve kaybedenler yaratan eşitsiz bir oyun alanı yarattığını argüman etti. Muhabir Charles Gasparino’ya nazaran, Ripple’ın hukuk takımı, şahitleri yedi saatlik bir müddet için tabir etmek mümkün olacağından maksatlı bir geciktirme görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.