Alt Coin

Bu 15 Altcoin 2021’in Yıldızı Oldu: İşte Şaşırtan Kâr Getirileri!

Bitcoin 2021 yılını 50.000 doların altında kapatsa da, piyasa pahası sıralamasında birinci 10’a girmeyi başaran bir dizi altcoin projesi muazzam kar oranlarıyla şaşırtıyor. Gelin, Watcher.Guru datalarına nazaran 2021’in kar oranlarına göz atalım.

Altcoin projelerinin 2021 performansları

Listenin birinci sırasında, toplam arzının yarısını (410 trilyon adet SHIB) Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e “armağan” eden ve yılı %50.000’in üzerinde kar oranıyla kapatan Shiba Inu (SHIB) yer alıyor. İkinci sıradaki oyna-kazan NFT platformu Axie Infinity (AXS), metaverse patlamasının birinci haberlerini Haziran ayında verirken, yılı %18.000’in üzerinde tamamladı. The Sandbox (SAND) ise metaverse coin’lerin son çeyrek temsilcisiydi. %16.000’lik patlamasıyla SAND token, evvel Facebook’un “Meta” olarak tekrar markalaşmasının etrafındaki hype ile yatırımcıların ilgisini kazandı, akabinde yıl boyunca bir dizi bomba iştirakle tepeyi hedeflediğini doğruladı. Listenin ilerleyen sıralarında, stablecoin’lere likidite sağlayan Terra (LUNA) ve Ethereum ölçeklendirme tahlili Polygon (MATIC) yer alıyor. %13.232 performansıyla 2021’i %10.000 üzerinde kapatan son altcoin projesi de Solana (SOL). Yılı %90 karla kapatan Bitcoin son sırada yer alırken, MANA’dan XRP’ye altcoin projelerinin 2021 tablosu aşağıdaki üzeredir.

Shiba Inu, DOGGY DAO’ya hazırlanıyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Shiba Inu’nun (SHIB) ardındaki geliştirici grup, yeni bir blog gönderisinde Shiba’ya ilişkin bir DAO başlatacağını duyurdu. DAO’nun “DAO 1” olarak isimlendirilen beta sürümünde, kullanıcılar token ödüllerinin çeşitli likidite havuzları ortasında nasıl dağıtılacağına karar verecek. Daha sonra, DAO 2 isimli yeni bir DAO, kullanıcıların projenin geliştirilmesiyle ilgili genel tekliflerde bulunmalarına imkan tanıyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.