Alt Coin

Bu 16 Altcoin’e Dikkat: İşte Listelemeler, Paydaşlıklar ve Daha Fazlası!

Piyasa devi Bitcoin (BTC), önümüzdeki haftalar için ümitlendiren 30 bin dolar likidite bölgesini muhafazayı başardı. Altcoin piyasası da yatay hareketini sürdürüyor, lakin listeleme, paydaşlık, entegrasyon, mainnet ve bir dizi kritik gelişme toparlanma sürecini hızlandırabilir. Bu yazıda, önümüzdeki günlere planlanan paydaşlık ve listeleme duyurularını sıralayalım. Haftanın gelişmelerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Haftanın ağ metrikleri, duyuruları ve iştirakleri

Google Cloud Hizmeti, kripto ödemelerini platformuna dahil etme planlarını açıkladı. Yaklaşmakta olan Blockchain tabanlı hizmetlerinin sıkıntısız çalışmasını sağlamak için platform, yeni bir kripto para grubu başlatma planlarını duyurdu. Takım, platformu birinci sınıf ölçeklenebilir, inançlı ve sürdürülebilir altyapı ile araştırmak ve sağlamakla görevlendirilecek. Değişik bir halde, Theta Labs, Dapper Labs, Hedera üzere en büyük Blockchain firmaları Google Cloud’a katılmaya ilgi gösterdi. Gelen kripto para grubu de bu şirketlere takviye sağlayacak.

Sırada, Ethereum PoS geçişi yaklaştıkça, Ethereum hash rate yakın vakitte ATH düzeyini geçti. Glassnode’a nazaran, hash rate 27 Ocak’ta 1.11 PH/s’lik rekor düzeyleri aştı. Evvelki hash rate olan 1.08 PH/s’i geride bırakıldı. Değişik bir halde, Blockchain yakın vakitte yaklaşmakta olan PoS yükseltmesinde değerli değişiklikler yaptı. Örneğin, PoS yükseltmesini ETH 2.0’dan “Consensus Layer”a yeniliyorlar.

ETH tabanlı ölçeklendirme tahlili platformu Polygon (MATIC), değerli bir kilometre taşını aştı. Raporlara nazaran, merkezi olmayan ölçeklendirme tahlilinin ağında şu anda 7.000’den fazla Dapp var. Alchemy’e nazaran bu sayı Ekim 2020 itibariyle Polygon’daki Dapp sayısının en az iki katı. Değişik bir halde, Polygon’daki takım oluşturma üyeleri geçen yıl Haziran ayından bu yana her 8 haftada bir ikiye katlandı. Aralık 2020 itibariyle proje oluşturma grupları rekor 6.000 düzeyindeydi. Bu, Kasım 2020’ye nazaran %43’lük artışı temsil ediyor. Her şeyden evvel, Polygon, sayısız ölçeklendirme tahlilinin yanı sıra düşük süreç fiyatları nedeniyle tercih ediliyor.

Saklılık odaklı Blockchain Secret Network, Secret Oracles’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Oracle’ler güvenilmez rastgeleliği ve birinci sınıf mahremiyeti kolaylaştırmaya odaklanmıştır. Rapora nazaran, oracle’lar NFT, Blockchain oyun ve öbür akıllı kontrat platformlarında kullanılacak.

Launchpad ve hızlandırıcı oyun geliştirme platformu GameStarter, Blockchain oyunlarına yeni iyileştirmeler getiriyor. Örneğin, hızlandırıcı platform oyna-kazan’dan play to immerse ekosistemine geçişi duyurdu. Duyuruya nazaran, bu atılım yalnızca GameStarter’a değil, tüm Blockchain oyun ekosistemine bir sonraki düzey oyun tecrübesini getirecek.

Ripple şirketinin yakın vakitte yayınlanan 4. Çeyrek raporuna nazaran, Ripple’ın XRP satışları çeyrek çeyrekte %46 artış kaydetti. Bilhassa, “Talep Üzerine Likidite” (ODL) müşterilerine atfedilen satışlar, dördüncü çeyrekte 1 milyar doları aştı. Bu, şirketin ödeme tahlilinin büyümesinin altını çiziyor. Ripple, şu anda 20 ödeme pazarına sahip olan ODL eseri için daha fazla global talep görmeye devam ettiğini söylüyor. Ayrıyeten ikincil piyasada 321,97 milyon dolar pahasında XRP satın aldı. Genel olarak, Ripple üçüncü çeyrekte 491,74 milyon dolar iken, dördüncü çeyrekte toplam 717 milyon dolar sattı. Rapor ayrıyeten, XRP’nin global ticaret hacminin %11,8 düştüğünü (2021’in dördüncü çeyreğinde 2.075 milyar dolardan 1.83 milyar dolara) söylüyor. Ripple satışları, evvelki çeyrekte toplam süreç hacminin %0.43’ünü oluşturdu.

Floki Inu (FLOKI) kısa mühlet evvel tweet yoluyla, kripto ve DeFi için temel eğitim platformu TechTree ile paydaşlık kurduğunu açıkladı. Duyuru, FLOKI’nin takipçilerine ve sahiplerine, yakın gelecekte gelişen Floki Ekosisteminin temel direklerinden biri olarak hareket edecek Floki Üniversitesi’ni kuracağına dair kelam verdiği ve kelam yerine getirildiği vakit geldi. Bu aktiflikte Floki Üniversitesi Eğitim Müdürü Dr. Amanda Kavner tweet yoluyla şu yorumları yaptı:

Floki Üniversitesi ve TechTree ortasındaki bu iştirak, Floki Inu’nun (FLOKI) geri verdiği öteki bir yoldur, zira bilgi gerçek güce ve özgürlüğe giden yoldur.

Ethereum sahiplerinin sayısı yeni ATH’ye ulaştı. Önder altcoin projesi için son dönüm noktası, piyasada hayal kırıklığı yaratan bir haftanın akabinde geldi. Kripto piyasasındaki faal yatırımcıların sayısı artmaya devam ettikçe, vakitle varlıklarını artıran yatırımcıların sayısı da artıyor. On-chain tahlil firması Glassnode Çarşamba günü ağın evvelki rekorunu kırdığını bildirdi. Yeni numara şu anda bakiyesinde en az 1 ETH olan 1.407.532 etkin adreste bulunuyor.

Polkadot’un (DOT) bir sonraki parachain slot’u, gerçek dünyadaki varlıkları DeFi ekosistemine taşıyan Centrifuge gidecek. Protokol müzayede zaferini Perşembe günkü bir blog yazısında duyurdu. Takım, fonksiyonelliğini Polkadot’a getirmek için tüm sistemlerin çalıştığını söylüyor. Merkezi olmayan bir varlık finansman protokolü olan Centrifuge, Polkadot’ta bir parachain yuvası için bir açık artırma kazandı. Polkadot’un ikinci parachain müzayede kümesindeki başka parachainler üzere, 11 Mart’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız McDonalds ve Elon Musk tweetlerinin akabinde, Willy-Yums isimli bir restoran, müşterilerin artık Dogecoin (DOGE) kullanarak ödeme yapabileceklerini duyurdu. Willy-Yums sosisli sandviç satın almak isteyen müşteriler, restoranın Dogecoin QR ödeme kodunu cüzdan uygulamalarından tarayabilir. Restoran sahibi Rob Williams, kripto para ünitesi etrafındaki hype nedeniyle Dogecoin’e yöneldiklerini söylüyor:

Buna halkın parası diyorlar. Ucuz. Almak kolay. Paylaşmak kolay. Çok kolay.

Yeni DEX platformlarından AstroSwap, Cardano (ADA) Blockchain’de piyasaya sürülmeye hazır. Lokal token ASTRO, büyük CEX’lerde ve DEX’lerde zati mevcut. AstroSwap grubunun paylaştığı resmi duyuruya nazaran, mainnet operasyonları yeni başladı. Kullanıcılara yıldırım suratında kripto değişim seçenekleri sunmanın yanı sıra, Velas tabanlı bir indirim programına öncülük ediyor.

CoinMarketCap tarafından sağlanan datalara nazaran, stablecoin odaklı altcoin projesi Terra (LUNA) 28 Ocak’ta %16’nın üzerinde bedel kaybetti. Olumlu haberde, Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon, geçtiğimiz günlerde yatırımcıların tasalarını gidermek için getiri rezervini sübvanse etmeye istekli olduğunu tweetledi. Kısa vadeli bir tahlil olabilecek 300 milyon dolara kadar enjekte etmeye istekli olduğunu ima etti.

NFT ve metaverse haberleri

Geç Beatles efsanesi John Lennon ve birinci karısı Cynthia’nın oğlu Julian Lennon, kümenin koleksiyonundan kimi anıları Polygon tabanlı NFT’ler halinde ölümsüzleştirdi. 25 Ocak’ta yayınlanan bir rapora nazaran, Julian Lennon birkaç Beatles ve John Lennon hatıra eşyasını NFT olarak satarken, fizikî eserler müzayede bloğunun dışında kalacak. “Lennon Koleksiyonu”, John Lennon’ın kümeyle geçirdiği mühlet boyunca giydiği kıyafetlerin yanı sıra Paul McCartney’nin “Hey Jude” müziği üzerine el yazısıyla yazdığı notları içeren bir dizi NFT’den oluşuyor. Raporda ayrıyeten, koleksiyonun YellowHeart ile paydaşlık yoluyla Polygon üzerine inşa edildiği belirtiliyor. YellowHeart, Polygon ile devam etme kararının, 2. katman ölçekleme tahlilinin “daha etraf dostu” olmasından kaynaklandığını söyledi.

Altcoin listeleme haberleri

Kripto para borsası devlerinden OKX, spot piyasada WEMIX ve LDN ve DOTR’yi listelediğini duyurdu. 3 altcoin projesi bugün TSİ 10.00’da listeye eklendi. Alım ve satım süreçleri 15.00 prestiji ile faal. Çekim süreçleri yarın TSİ 13.00’ten itibaren yapılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.