Alt Coin

Bu 17 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: İşte Büyük Haberler!

Haftanın en kıymetli altcoin haberlerini bir listede inceleyim. Solana ağının teknik meseleleri Binance tarafından onaylanırken, NFL ve NBA atletleri Dez Bryant ve Stephen Curry, milyonluk NFT satışlarına takviye oldu. İşte detaylar ve haftanın istatistikleri…

Binance, Solana ağ tıkanıklığı problemini onayladı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bir blog yazısında Solana ağ sıkıntılarını ele aldı. Borsanın raporu, artan yüksek hesaplama süreçleri nedeniyle Solana ağının yüksek tıkanıklık yaşadığını onaylıyor. Çinli bağımsız araştırmacı Wu Blockchain ise “Solana ağı şu anda artan yüksek süreç süreçleri nedeniyle tıkanıklık yaşıyor” dedi. Bu artan tıkanıklık, ağı saniyede birkaç bin süreçle sonlandırabiliyor. Binance ve Wu Blockchain’in raporuna aşağıdaki tweet’ten ulaşabilirsiniz.

Crypto.com fiyatı bir haftada %20 düştü

Crypto.com fiyatı, yasak haberlerinin ortasında son 24 saat içinde %4 ve bir haftada %20’nin üzerinde kayıp bildirdi. İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu, Crypto.com tarafından iki reklamı yasakladı ve içerikleri aldatıcı ve sorumsuz buldu. Bununla birlikte CRO fiyatı arka arda dördüncü haftasında kıymet kaybediyor. İngiltere’nin reklam düzenleyicisi, Reklam Standartları Kurumu (ASA), Crypto.com’un iki reklamını aldatıcı ve sorumsuz olarak etiketleyerek yasakladı.

Andre Cronje, yeni DeFi projesi “ve(3,3)” için yeni özellikleri açıkladı. Proje, otomatikleştirilmiş bir piyasa yapan ve emisyon tabanlı bir token yapısı içerecek olan Fantom Blockchain’de yürütülecek. Kullanıcılar bir token yatırıp kilitleyebilecek ve karşılığında ödül olarak teşvik token’leri kazanabiliyor. Detaylara aşağıdaki tweet’ten ulaşabilirsiniz.

Kim Kardashian, Floyd Mayweather ve Paul Pierce, Ethereum Max Promosyonu yüzünden dava ediliyor. Gelişmeye nazaran, Ethereum Max fiyatı 11 gün içinde %80’den fazla düşmeden evvel 31 Mayıs 2021’de tepe yaptı. Daha sonra, Haziran ortasında, Kardashian’ın reklamları kampanyaları sürerken daha da düşmeden evvel küçük bir yükseliş işareti verdi. Şu anda ATH %97 aşağıdaki süreç görüyor. Topluluk bu nedene hesap sormaya hazırlanıyor.

NFT’ler, atletler için giderek daha tanınan bir şahsî markalaşma aracı haline geldi. Şimdi Ulusal Futbol Ligi (NFL) yıldızı Dez Bryant’ı ve istatistikleri Chainlink üzerinden NFT koleksiyonu haline geliyor Bryant, dinamik NFT’lerin, sportmenlerin hayranlarıyla münasebet kurma biçimini değiştirebileceğine ve statik fizikî koleksiyonlardan daha ilgi alımlı bir ortam sağlayabileceğini paylaştı.

  • Platformun birinci NFT koleksiyonu Juggernauts 9 Eylül’de piyasaya sürüldü ve 30.3 ETH (basım sırasında yaklaşık 92.000 dolar) süreç hacmi kaydetti.

LinksDAO NFT koleksiyonunun taban fiyatı, Golden State Warriors Stephen “Steph” Curry’nin sırasıyla 0,29 ETH (892,13 dolar) ve 1,12 ETH (3,442,89 dolar) karşılığında “Leisure Membership” ve “LinksDAO Küresel Membership” NFT’lerini satın almasının akabinde bugün yükseldi. Curry’nin satın alımı, birincisinin fiyatını 0,72 ETH’ye (2.209.81 dolar) yükseltmeye yardımcı oldu. LinksDAO Küresel Membership NFT en son 2 ETH (3,111,91 dolar) karşılığında satıldı.

Altcoin projesi “1 milyon ağaç” amacını tamamladı

Cardano Vakfı, hafta sonu yaptığı açıklamada, Cardano’yu (ADA) kullanan bir onarım projesinin başlangıçtaki 1 milyondan fazla ağaç dikme amacına ulaştığını söyledi. Veritree, müşterileri için ağaç dikimlerinin tedarik zincirini kaydetmek için Blockchain teknolojisini kullanır ve bu tıp süreçlerin doğrulanabilir biçimde izlenmesini sağlar. Son açıklamalara nazaran birinci adım “1 milyon ağaç ekiminin” tamamlandığı bildiriliyor.

Gary Gensler, bugün bir CNBC röportajında ​​Ethereum’un bir menkul değer olduğunu düşünüp düşünmediğini doğrulamayı yahut reddetmeyi reddetti. SEC Lideri, menkul değerler düzenlemeleri kapsamında kripto para ünitelerini getirme gereğini tekrarlıyor. SEC, son aylarda kripto para üniteleri konusundaki meçhul yönergeleri nedeniyle eleştirmişti. Lider son açıklamalarında “hiçbir mevzuda konuşmayacağım” dedi ve SEC’in “herhangi bir proje hakkında konuşan halka açık forumlara katılmadığını” da kelamlarına ekledi.

Altcoin projesi Polygon, misyonları Ethereum’u bir milyar kullanıcıya ölçeklendirmek için Plonky2’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Projesinin resmi blog yazısına nazaran Plonky2, Ethereum ile uyumlu ve mevcut alternatiflerden 100 kat daha süratli olan özyinelemeli bir SNARK’tır.

Polygon takımına nazaran Plonky2 aşağıdaki özellikler barındırıyor:

  • Plonky2 özyinelemeli yaklaşım daha süratlidir, daha az kaynak gerektirir ve daha merkezsiz olabilir.
  • Plonky2’de özyinelemeli bir delil, Macbook Pro üzere süratli bir bilgisayarda 170 milisaniye sürer.
  • Plonky2 ayrıyeten kullanıcıların özyineleme içermeyen deliller için kanıtlama müddetlerini hızlandırmasına imkan tanır.
  • Plonky2, Ethereum ile doğal olarak uyumludur. Plonky2, ispatı doğrulamak için sadece keccak-256 gerektirir.

Altcoin projesi Pledge Finance, Brian Brooks’u stratejik danışman olarak proje takımına katıyor. Harvard mezunu olan Brian, fintech ve kripto şirketlerine birinci federal banka tüzüklerini verdiği ve kripto ve klâsik finans kesimlerinin entegrasyonunun önünü açtığı en tesirli ABD Para Ünitesi Denetçilerinden biri olarak kabul edildi. Pledge CEO’su Tony Y. Chan, Brian Brooks’un protokole büyük bir bedel katacağını payalşıyor.

Ap.org (AP), Blockchan teknolojisi sağlayıcısı Xooa tarafından inşa edilen, NFT pazarını başlatacaklarını duyurdu. Xooa, markalar ve IP sahipleri için NFT pazar yerleri oluşturma konusunda uzmanlaşmıştır. Pazar ve birinci NFT’ler 31 Ocak Pazartesi günü piyasaya sürülecek. Blockchain ve bilgi lisans AP müdürü Dwayne Desaulniers, projeye dair şöyle paylaştı:

AP’nin fotoğrafçıları, 175 yıldır, bugün de yankılanmaya devam eden sürükleyici ve dokunaklı imgelerle dünyanın en büyük öykülerini kaydettiler; Xooa’nın teknolojisiyle, bu tokenize edilmiş modülleri süratle büyüyen global fotoğraf NFT koleksiyoncularına sunmaktan gurur duyuyoruz.

Etherscan tarafından sağlanan ve Twitter kullanıcısı Shibburn tarafından sayfasında yayınlanan bilgilere nazaran, son 24 saat içinde 7,1 milyondan fazla Shiba Inu jetonu yıkıldı ve kalıcı olarak dolanımdan kaldırıldı. Şimdiye kadar, 410.3 trilyon SHIB, birinci arzın bir katrilyonundan kalıcı olarak sirkülasyondan çıkarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.