Alt Coin

Bu 18 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: İşte Büyük Haberler!

Yeni yılın birinci haftasında, Solana Blockchain’in çöküşünden Ribbon Finance’nin Avalanche iştirakine kadar bir dizi kritik gelişme yaşandı. Bu yazıda, 18 altcoin projesinin kıymetli haberlerine göz atalım ve yakın tarihli duyurularını listeleyelim.

Solana ağı çöktü, nedeni DDoS saldırısı olabilir

Solana (SOL), son 12 ayda dördüncü sefer çöktü. Solana topluluğunun Telegram kümesine nazaran, mainnet’teki kesinti müddetinin ana nedeni DDoS saldırısı olabilir. Kullanıcılar, spam’ın ağı çok yüklediğinden şüpheleniyor. Altcoin projesi daha evvel, Eylül ayında, 400.000 TPS’ye ulaştıktan sonra yüksek tıkanıklık nedeniyle çökmüştü.

DeFi altcoin projesi Dot.Finance Polkadot parachain’e geçiyor

DeFi yield farming havuzlarını otomatikleştiren DeFi protokolü Dot.Finance, Binance Smart Chain’den (BSC) Polkadot Blockchain’deki ikinci parachain olan Moonbeam’e geçtiğini duyurdu. Altcoin projesi ayrıyeten, Moonbeam için Kusama takviyeli bir “canarynet” olan Moonriver’da çabucak başlayacak. Dot.Finance, “göç sürecini” aşağıdaki tweet’te aktarıyor.

Nvidia Omniverse artık fiyatsız

Oyunculara yönelik GPU ve SoC ekipmanları üreten ve geliştiren Nvidia, 3D metaverse tasarımı ve sanal dünya simülasyonu platformu Omniverse’ü fiyatsız hale getirdiğini açıkladı. Omniverse, ferdi kullanıcıların sanal dünyalar tasarlamasını sağlayan araçlar sağlıyor. Nvidia, detayları bilgileri aşağıdaki makalede paylaştı:

Osmosis TVL’de 1 milyar doları aştı

Cosmos ağından DEX platformu Osmosis, kilitli toplam kıymette 1 milyar doları aştı. Bu süreçte OSMO fiyatı 24 saatlik karını %13’e yaklaştırdı ve 8.58 dolar ATH’sini kaydetti. Bu talebin, Ethereum ağının yüksek gas fiyatlarına alternatif arayan kullanıcılar tarafından sağlandığı düşünülüyor.

Tokens.com, Decentraland ve UDNX moda haftasına konut sahipliği yapıyor

DeFi, NFT ve metaverse dalındaki yatırımlarıyla gündeme gelen Tokens.com, 24-27 Mart 2022 tarihindeki Decentraland‘in ilk moda haftasına mesken sahipliği yapıyor. Tokens.com’un gelecekte kripto para konferanslarına ve etkinliklere konut sahipliği yapacak “Tokens.com Tower” projesi de 2022 birinci çeyrekte tamamlanıyor.

CFTC, Polymarket’te 1.4 milyon dolar ceza kesti

Polymarket, kullanıcıların spor oyunlarında ve siyasi seçimlerde bahis oyamamalarını sağlayan merkeziyetiz bir platformdur. Bunun maddelere ters olduğunu bildiren ABD Emtia Vadeli Süreçler Kurulu (CFTC), 3 Ocak 2020’den beri faaliyet gösteren altcoin projesini 1.4 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Ribbon Finance, lansman ve entegrasyon duyurularından sonra %60 paha kazandı

Ribbon Finance (RBN) fiyatını tetikleyen iki kıymetli gelişme bulunuyor. Birincisi, Ribbon V2’nin piyasaya sürülmesi:

Altcoin projesi Avalanche’yi (AVAX) listelediğini ve kullanıcıların  %24,18 getiri elde edebilecekleri yeni bir AVAX kapsamındaki davet kasasını duyurdu:

Altcoin Chainlink %31 pahalanırken, “karlı token’ler” listesine katıldı

Kasım ayında başlayan ve %50’ye ulaşan piyasa düzeltmesinden sonra, Chainlink yatırımcılarının çoğunluğu zarardaydı ve hodl’a devam ettiler. LINK token’in kısa vadeli yükselişinden sonra, ağdaki Gerçekleşen Kâr/Zarar oranı aksine döndü ve ağdaki yatırımcıların birden fazla kara geçti. Santiment, on-chain metriklerini aşağıdaki tweet’te aktarıyor.

9,7 milyon Shiba Inu (SHIB) yakıldı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, son 24 saat içinde 9.7 milyon Shiba Inu (SHIB) yakıldı. Şimdiye kadar, 1 katrilyonluk birinci arzdan 410.300.575.781.510 SHIB (%41.30006) kalıcı olarak sirkülasyondan çıkarıldı. Bigg Entertainment’ın sahibi Steven Cooper, grubunun bir günde 4,9 milyon SHIB yakabildiğini paylaşıyor.

MassBit, Polygon Network ile entegre oluyor

Polygon Blockchain, yeni entegrasyon nedeniyle artık daha geniş bir alana yayılıyor. Altcoin projesi, MassBit’in cross chain indeksleme sistemine yayılma için paydaşlığı başlattı. Bu paydaşlık, iki istikametten cross chain projeler için kıymet arz ediyor:

  • Geliştirme sürecindeki vazifelerin büyük bir kısmını kaldırılıyor. Böylece geliştiricilere öbür misyonlar için daha fazla vakit ve kaynak sağlanıyor.
  • Bu özellik tıpkı vakitte geliştiricilerin projelerini geliştirmede çok kıymetli olan bilgileri “analiz etmelerini” ve “sorgulamalarını” mümkün kılar.

Mason Nystrom, altcoin projeleri ATOM ve THETA iştirakine dikkat çekti

Deneyimli araştırmacı ve kripto analisti Mason Nystrom, altcoin projesi Cosmos’un (ATOM) Theta güncellemesinin yatırımcılara kazandırabileceklerini sıraladı. Nystrom, 6 unsur sıralıyor ve kaba şunları içeriyor:

  • Meta-işlemler
  • NFT modülleri
  • Blockchain’ler ortası hesaplar
  • Likidite staking
  • Hub’da CosmWASM örneği
  • Gravity Bridge’ye geçiş

1.049 milyar Dogecoin, Robinhood ve anonim altcoin balinaları ortasında el değiştirdi

Balinaların Dogecoin süreçlerini takip eden DogeWhaleAlert, toplamda bir milyardan fazla DOGE taşıyan 15 transfer tespit etti. Süreçlerden bazlıları 51 milyon, 17 milyon ve 34 milyon dolar kıymetindeydi ve toplamda 1.049 milyar Dogecoin el değiştirdi. Süreçler ve Robinhood borsasına aktarılan ölçüler aşağıdaki tweet’ler de görülüyor.

MonkeyBall GameFi, MBS süreçlerini başlattı ve NFT sürümünü duyurdu

MonkeyBall oyna-kazan protokolü takımı tarafından paylaşılan resmi duyuruya nazaran, MBS token test süreci tamamlandı. Ayrıca, birçok üçüncü taraf platformunda mevcut olan MonkeyBall’ın MBS token’i, Solana tabanlı oyun ortamını geniş bir GameFi segment iştirakçisi kitlesine tanıtacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.