Alt Coin

Bu 2 Altcoin El Sıkıştı: Tarihi DeFi Birleşmesi Onaylandı!

Bir aylık müzakerenin akabinde iki DAO kuruluşu, DeFi tarihinin en büyük birleşmelerinden birini gerçekleştirdi. Salı günü yapılan oylamada, altcoin projeleri Rari Capital (RGT) ve Fei Protocol’ün (TRIBE) DAO üyeleri birleşmeyi onayladı. RGT tarafında geçer oylar %93, TRIBE üyeleri tarafında %90’dı. Birleşme kaidelerine nazaran RGT ve TRIBE sahipleri belirlenen oranlarda token takası yapabilecekler. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Altcoin projelerinden tarihi el sıkışma

Seçime toplam 103 cüzdan katıldı. DAO projelerinin üyelerinin iştirakinde, kilitlenen toplam pahada (TVL) 2 milyar dolar yönetilecek. Bu ayın başlarında xDAI ve Gnosis ortasındaki birleşmede token takası da yer alırken, RGT ve TRIBE’nin el sıkışması, bugüne kadar bir yönetişim token (governance token) entegrasyonuna sahip en büyük DAO birleşmesi oldu. Fei’nin kurucusu Joey Santoro, tarihi mutabakatın ağır işlediğini, bilhassa her iki token topluluğunun başlangıçta birbirine kuşkuyla baktığını, lakin kendisinin ve Rari’nin kurucu ortağı Jai Bhavnani’nin tıpkı fikirde olduğunu söyledi. Santoro, açıklamalarında şu sözlerde yer verdi:

Bu kadar büyük bir teklifti yönetmek sahiden zordu. Mutfakta iki DAO pahasında aşçı vardı. Lakin Jai, çekirdek takımlar ve ben bunu ortaya koymaya kendimizi adadık.

  • Birleşme koşullarına nazaran, Rari’nin RGT token sahipleri, varlıklarını 180 günlük bir pencere içinde rastgele bir noktada 26,7 TRIBE ile RGT oranında değiştirebilecekler. Ek olarak, muahededen şad olmayan TRIBE sahipleri, TRIBE’yi Fei Protocol hazinesinin orantılı bir payıyla değiştirmek için üç günlük bir pencereye sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.