Alt Coin

Bu 2 Altcoin’den Büyük Haberler Var: İşte Gelişmelerin Detayı!

Yüksek profilli 2 altcoin projesi, muhtemelen önümüzdeki yıllarda daha da kullanışlı olacak bir dizi iştiraki ve entegrasyonu duyuyor. Bu yazıda, Polygun’un web tarayıcı Opera’yla entegrasyonuna dair son gelişmeleri ve Ethereum (ETH)- Internet Computer (ICP) köprüsünün detaylarına göz atıyoruz. Web 3.0 bölümüne dair değerli gelişmelerle başlayalım.

Polygon, Opera entegrasyonunu ayrıntılandırdı

Ethereum ikinci katman (Layer-2) tahlili Polygon (MATIC), Web3 fonksiyonlarını web tarayıcısına getirmek için önde gelen bir yazılım şirketi ile birlikte çalışıyor. Yeni bir blog gönderisinde Polygon, merkezi olmayan uygulamaları (DApp’ler) Opera web tarayıcısına getirmek için Opera Software ile birlikte nasıl çalışacağının detaylarını aktardı. Bildiride, Web3’e dair şunlar paylaşıldı:

Opera, 2022’nin birinci çeyreğinde Web3’e hazır tarayıcılarına ve Android’deki yerleşik kripto cüzdanına Polygon Blockchain entegre edecek. Entegrasyon, Opera kullanıcılarının Polygon ağındaki 3.000’den fazla dApp’e tarayıcı içi erişimini sağlayacak.

2018’den beri kendi yerleşik kripto cüzdanına sahip olan Opera, zati Ethereum’un Web3 uygulama programlama orta yüzünü destekliyor fakat Polygon’a nazaran yüksek gas süreç fiyatlarından muzdarip. Ancak MATIC, Opera ile iştiraklerinin bu sorunu çözebileceğini paylaşıyor:

Opera’nın gözetimsiz kripto cüzdanı, Ethereum Web3 API’sini esasen destekliyor ve bu DApp’lerle etkileşimi kullanıcı için meselesiz hale getiriyor. Web3 cüzdanlarının benimsenmesi, Ethereum Katman-1’deki yüksek gas fiyatları nedeniyle engellendi. Polygon, çok çeşitli ölçeklendirme seçenekleri ve sanayinin en düşük süreç oranlarından kimileriyle devreye giriyor.

Altcoin projesi Internet Computer (ICP), Ethereum’a bağlanıyor

Ethereum’u Internet Computer’ye (ICP) bağlayan yeni bir cross-chain köprünün gerisindeki geliştiricilerin bu hafta yaptığı açıklamada, ERC-20 token’lerinin ICP Blockchain’de mahallî olarak var olmasına müsaade verileceği söylendi. Duyuruya nazaran Terabethia olarak isimlendirilen köprü, cross-chain kontrat bağlantısı, varlık yansıtma ve farklı Blockchain’ler ortasında transfer sağlayacak. Köprü, Ethereum ölçeklendirme tahlili StarkWare’in bir fork’u üzerine inşa ediliyor ve ICP-ETH ortasında ilişkiyi sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.