Alt Coin

Bu 2 Altcoin’e Devasa Yatırım: Yüzmilyonlar Aktı!

Altcoin projeleri Polygon (MATIC) ve Aleo milyon dolarlık yatırım aldıklarını duyurdu. Silikon Vadisi risk sermayesi şirketi Sequoia, 450 milyon dolarını Polygon Blockchain’e ayırıyor. Aleo ise SoftBank, Tiger ve öbür yatırım devlerinden bir B Serisi finansman çeşidinde 200 milyon dolar topladı. Gelişmenin detaylarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Yatırım devleri yüzmilyonları altcoin projelerine akıttı

Ethereum ölçeklendirme tahlili ve birlikte çalışabilirlik Blockchain’i Polygon, Silikon Vadisi risk sermayesi şirketinden 450 milyon dolarlık yatırım aldı. Web 3.0 kesimi, Andreessen Horowitz, Tiger Küresel ve Sequoia Capital üzere en tanınmış risk sermayesi şirketlerinin yatırımlarını görüyor. Polygon dayanağının ardındaki şirketlerden Sequoia, projeye iştiraki konusunda epeyce mütevazıyken, bir öbür yatırım devi Andreessen’in kendi özel kripto fonu var. Sequoia India’nın genel müdürü Shailesh Lakhani, projeye dair şu tabirlere yer veriyor:

Çok çeşitli uygulamalarda binlerce geliştirici, Polygon’u ve Ethereum ekosistemi için kapsamlı ölçeklendirme tahlillerini seçiyor. Bu, inovasyona büyük değer veren argümanlı ve proaktif bir küme.

Altcoin projesi Aleo 200 milyon doları garanti altına aldı

Kapalılık odaklı Blockchain teşebbüsü olan Aleo, B Serisi finansman yatırım tipinde 200 milyon doları teminat altına aldı. Yatırım, Tiger Küresel, Andreessen Horowitz (a16z), Samsung Next, Slow Ventures ve Sea Capital’in iştirakiyle SoftBank Vision Fund 2 ve Kora Management tarafından ortaklaşa yürütüldü. Aleo’nun ağı ayrıyeten şu anda testnet etabında ve yılın üçüncü çeyreği için bir mainnet lansmanı planlanıyor. Aleo’nun sıfır bilgi geçirmez teknolojiyi kullanan öteki Blockchain projelerinden farkı, Aleo’nun CEO’su ve CTO’su Howard Wu’ya nazaran öbür birden fazla altcoin’in Ethereum’un ölçekleme sıkıntısını çözmeye odaklanması. Aleo ise ölçeklenebilirliği ve saklılığı kıymetli ölçüde artırdığını sav ettiği kendi birinci katman Blockchain altyapısını inşa ediyor.

Aleo hakkında

Aleo takımı şu anda 34 kişi ve mühendislik, iş geliştirme ve operasyonlar dahil olmak üzere çeşitli rollerde genişletmeyi hedefliyor. B Serisi çeşidi, Aleo’nun bugüne kadarki toplam finansmanını 228 milyon dolara ulaştırıyor. Geçen Nisan ayında proje 28 milyon dolar topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.