Alt Coin

Bu 2 DeFi Altcoin’i Hacklendi: Fiyatlar Çöktü, Kayıp Büyük!

Bir saldırgan, dün gece Binance Smart Chain tabanlı protokol Dego Finance ve Ethereum tabanlı GameFi projesi Cocos-BCX olmak üzere iki DeFi altcoin projesini maksat alarak yaklaşık 14,4 milyon dolar kıymetindeki kripto parayla kaçtı. Daha evvel Kriptokoin.com olarak Dego Finance’teki hack saldırısını bildirmiş olsak da, kayıplar artış yaşamış üzere görünüyor. İşte detaylar…

Hackerlar son DeFi taarruzunda 14.4 milyon dolar çaldı

Dego Finance ve Cocos-BCX, dün gece bir istismar yaşadı. Güvenlik firması PeckShield’e nazaran, bilinmeyen bir bilgisayar korsanı, Uniswap ve PancakeSwap’taki projeler için likidite havuzlarından yaklaşık 14.4 milyon doları boşalttı. Hacker’ın Binance Smart Chain cüzdanı şu anda yaklaşık 9.6 milyon dolar kıymetinde BNB, ETH ve öbür varlıkları içerirken; Ethereum cüzdanları yaklaşık 4.8 milyon dolar tutuyor. Fonların birden fazla, Dego Finance’den çekildi. Dego, kullanıcılara gelişen DeFi ve NFT’ye maruz kalmanın bir yolunu sunarak, merkezi olmayan ekosistemin bir modülü olmayı hedefliyor. Kendi NFT ekosistemine ve DEGO isminde bir tokena sahip.

Cocos-BCX, Ethereum üzerine heyeti bir “GameFi etkinleştirici”dir. İnkübasyon, yatırım ve topluluk oluşturma yoluyla gelişmekte olan GameFi projelerini desteklemeye odaklanır. Dego grubu, bilgisayar korsanının özel bir anahtarın ele geçirilmesinden sonra projelerden fon çalabildiğini söyledi. Grup, hack’in bir “rug pull” olmadığını ekledi. Twitter’da istismarı açıklayan Dego takımı, hacker’ın likiditelerinden kar elde etmesini önlemek için kripto para borsalarından DEGO tokenı için mevduatları kapatmalarını istediğini doğruladı.

Hack’in akabinde DeFi altcoin fiyatları çöktü

DEGO takımı, başka bir gönderide topluluğa güvenlik takımlarıyla birlikte “hacker’ı belirlemek ve kaybı geri almak için” çalıştığını bildirdi. Bu ortada Cocos-BCX, resmi kanalları aracılığıyla akınla ilgili bir güncellemeyi şimdi paylaşmadı. Hack’in akabinde DEGO çöktü. Bilgilere nazaran, 4.50 dolardan 3.81 dolara düştü ve şu anda gün için yaklaşık 3.90 dolardan süreç görüyor. Cocos-BCX’nin lokal tokenı olan COCOS, yüzde 3.4’lük daha hafif bir düşüş yaşadı ve mevcut süreç fiyatı 1.47 dolara geriledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.