Alt Coin

Bu 22 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: İşte Kritik Duyurular!

24 Ocak’la başlayan hafta, kripto para piyasasının yatay eğilimini sürdürdüğü, toparlanmayla geçen bir süreçti. Bu yazıda, 22 altcoin projesine dair kritik iştirak, entegrasyon ve mainnet duyurularına göz atalım.

İşte kritik altcoin haberleri

Dogecoin’in ödeme formülü olarak büyük markalarla mutabakatı için Elon Musk takviyeli toplumsal medya çılgınlığıyla başlayalım. Tesla CEO’su McDonald’s DOGE ile ödeme kabul ederse canlı yayında hamburger yiyeceğini tweetlemişti. Son gelişmelerde, MrBeast Burger fast food zinciri Elon Musk’a sesleniyor ve aşağıdaki paylaşımı retweetlerse Dogecoine’i ödeme sistemi olarak ekleyeceğini söylüyor.

Bir başka gelişmede, SEC ile “kayıtsız menkul değer satış davası”nda uğraş veren Ripple, 2019 yılında aldığı yatırım sonucunda sattığı payları geri aldı. Bu alımla birlikte şirketin pahası 15 milyar dolara ulaştı. Öte yandan Ripple’ın payları geri aldığı şirket Tetragon da önemli kâr elde etti. Bu ortada, üçüncü kez ertelenen davanın keşif süreci 28 Aralık’ta son bulacak. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Solana (SOL) ile devam edelim. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), Solana’ya takviyesini yineledi ve 48 saatten fazla süren ağ kesintisi sırasında işleri devam ettirme yeteneğini övdü. Dün yayınlanan tweet dizinde SBF, Solana’nın mümkün olduğu kadar çok süreci gerçekleştirememesine karşın, ağın kapalı kalma müddeti içinde hala bir ton süreci tamamlamayı başardığını belirtti.

Paydaşlık ve entegrasyon haberleri

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Hector DAO, CertiK kontrolünü tamamladı. Bu, platformun birinci sınıf güvenlik sağladığı manasına geliyor. Potansiyel güvenlik riskleri de düzeltilirken, platformun tüm fonlarının ‘SAFU’ olduğunu da yineledi. ‘SAFU’, Güvenli’yi belirtmek için kullanılan tanınan bir kripto terimidir.

Geçtiğimiz günlerde, Twitter ve YouTube üzere birkaç üst seviye toplumsal medya platformu, NFT’leri entegre etme planlarını açıkladı. Raporlara nazaran, birkaç üst NFT aktifliği şu anda Twitter’da trend oluyor. Bunlardan biri, Amerikalı Müzikçi ve Kelam Muharriri Madonna’nın bir Bored Ape Yacht Club NFT satın almak istemesi.

Başkan altcoin Ethereum, PoW sisteminden PoS düzeneğine geçiş üzerinde çalışıyor. PoS sistemine yapılan bu hareket, ETH ölçeklenebilirlik problemlerini çözmeyi hedefliyor. Kolay bir tabirle, Ethereum, Yürütme katmanı ve ETH 2.0, Konsensüs katmanı olarak bilinecek. Hem yürütme hem de fikir birliği katmanı birlikte Ethereum Blockchain oluşacak.

Blockchain oyunu ve metaverse için launchpad platformu Seedify, yaklaşmakta olan NFT alanının detaylarını açıkladı. NFT alanına giriş, Seedify ekosistemi için büyük bir atılım olacak. SNFTS token airdrop’u hakkında ayrıntılı bilgi önümüzdeki günlerde verilecek.

Meta (Eski Facebook) tarafından desteklenen Diem (eski Libra), yatırımcılarına sermayeyi iade etmek için varlıklarının satışını düşündüğü bildiriliyor. Proje ayrıyeten, fikri mülkiyetini en yeterli nasıl satacakları ve geliştiricilerin çalışacak yeni yerler bulmalarına yardımcı olacakları konusunda yatırım bankacılarıyla görüşüyor.

Dogecoin (DOGE) ile sonlandıralım. Yakın tarihli bir raporda, Blockchain’lerin geçen yıla nazaran maliyetleri karşılaştırıldı. Dogecoin’in işlem fiyatları bir yıl içerisinde %4.230 artarak dorukta yer aldı. Ethereum ise, süreç başına 52.45 ortalama fiyat ile en yüksek süreç fiyatına sahip olan kripto para unvanını aldı. Sonuçlara aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.