Alt Coin

Bu 22 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Dev Gelişmeler!

Bu hafta, piyasa genelinde hafif bir fiyat artışı yaşandı. Bitcoin, 43.000 doları dayanak yahut direnç olarak kullanacağına kadar veriyor. Ethereum ise 3.400 dolar direncini bir kere daha test etmeye hazırlanıyor. Önder kriptoların dışında altcoin projeleri de Ocak ayının ikinci yarısına hazırlanıyor. Bu yazıda, 22 altcoin projesine dair haftanın gelişmelerini listeleyelim ve önümüzdeki günlere zamanlanmış ehemmiyeti duyurulara göz atalım.

İşte haftanın öne çıkan altcoin gelişmeleri

Altcoin projelerine dair birinci haberlerde, Esporta’nın çeşitli ekipman, yüzme havuzları ve küme fitness dersleri içeren önde gelen fitness merkezi, ödeme sistemlerine Shiba Inu’yu (SHIB) ekleyeceğini duyurdu. Platformda böylelikle Safemoon, Shiba, Ethereum, USDT ve BNB ile ödeme yapılabilecek.

Sıradaki gelişme, yatırım fonları için Solana merkezli protokol Solrise, Joseph Edwards’ı yeni Finansal Strateji Lideri olarak atıyor. Edwards daha evvel bir kripto aracı kurumu olan Enigma Securities ile Araştırma Lideri olarak çalışmıştı. Bu son takım genişletmesiyle Solrise, ekosistemini büyütmeyi ve güçlendirmeyi hedefliyor. Ayrıyeten Solrise, kurumsal yatırımcıyı DeFi ile birleştirmeyi planlıyor. Solrise Finance ve Solrise Pulse örneklerinin dışında, Solrise, Eylül 2021’de Solana ağında DEX platformu başlatmak için Civic Technologies ile el ele vermişti.

YOYOW Token ERC-20 kontratını feshediyor. 6 Eylül 2017’de mainnet’e geçen altcoin projesi, 2019’da ERC-20 token kontratını basamaklı olarak kaldıracağını duyurdu. Şimdiye kadar, ERC-20 YOYOW token’lerinin en az %99,5’i mainnet’e geçirildi. Son gelişmelerde YOYOW, 0,05’lik dilimde yer alan token sahiplerini 28 Şubat’a kadar takasa çağırıyor. Bu tarihten sonra müracaatlar için %10 komite talep edilecek. Gelişme beklendiği üzere YOYOW fiyatı üzerinde üst taraflı sonuçlandı.

Tanınan fiyatsız eğitim platformu Label vakfı, Web 3.0 altyapısı Ankr ile stratejik bir paydaşlık duyurdu. Paydaşlık sayesinde Label BSC köprüsü ve NFT pazarı Ankr node’lerine açılıyor.

Altcoin listeleme haberleri

Global kripto borsası LBank Exchange, 12 Ocak’ta Community Token’ı (COMT) listeledi. LBank Exchange’in tüm kullanıcıları için, COMT/USDT çifti artık resmi olarak süreçlere açık. Community Metaverse, büsbütün topluluk odaklı bir proje unsuru üzerine kurulmuş ekosistemdir.

Flickto (FLICK), Cardano ekosisteminin DEX platformu ADAX Centralized Exchange’de (CEX) listeleniyor. FLICK-ADA ve FLICK-USDT, borsada süreç görmek için resmi olarak mevcut. Flickto, içerik oluşturucuların ve destekçilerinin buluşması, fikirlerini paylaşması ve birbirlerinin en son yapıtlarını tanıtmaları için bir topluluk oluşturmayı amaçlayan Cardano takviyeli bir launchpad’dir.

Binance Smart Chain (BSC) teknolojisini kullanan DeFi platformu LaCucina, MDEX ve Beefy.Finance ile işbirliği yapıyor. Detaylı olarak paydaşlık, LaCucina’nın staking programı aracılığıyla kullanıcılarının üçüncü taraf platformlara yatırılan kripto paralardaki mükafatlarını artırmasını sağlıyor.

Altcoin projelerinin staking duyuruları

Kendisini dünyanın birinci hiper deflasyonist kripto para ünitesi olarak tanımlayan AXIA Coin (AXC), kullanıcılara esnek günlük mükafatlar sunan staking programını başlattı. Platforma nazaran, kullanıcılar yıllık azamî %192 getiri sağlayabiliyor.

Balina haberleri

Kripto analitik firması Santiment’ten alınan bilgiler, kripto para balinalarının son 15 haftadır sessizce “Bitcoin altınına karşı gümüş” olarak tanımlanan bir kripto para ünitesi olan Litecoin’i (LTC) biriktirdiğini gösteriyor. Toplumsal medyada Santiment, 10.000 ila 1 milyon LTC ortasında tutan balina adreslerinin, 2017’den bu yana en uzun müddet olan 15 hafta boyunca kripto para ünitesini biriktirdiğini ve böylelikle Litecoin arzının %5’ini stokladıklarını gösteren dataları paylaştı. Birikim, Litecoin’in BTC karşısında tarihi taban düzeylere gerilediği ve son birkaç gün içinde %6 civarında yükselmeden evvel 0.003 BTC’ye düştüğü vakitte geldi.

Ağ metrikleri

Polygon araştırmacısı Raphael Signal (Twitter’da RaphaelSignal) tarafından paylaşılan kapsamlı istatistiklere nazaran, Poygon’daki (MATIC) günlük etkin adreslerin sayısı 2022’nin birinci haftasında %36 arttı. Ayrıyeten, son günlerde, toplam geliri ve ortalama süreç maliyeti göstergeleri üç kattan fazla arttı. Polygon ağı böylelikle gelir konusunda yeni bir rekor kırıyor.

SkyLaunch, yeni jenerasyon multi chain launchpad platformları geliştirmek için Polygon ile iştirakini duyurdu. Bu işbirliğinin bir modülü olarak SkyLaunch takımı, Polygon’dan projenin strateji oluşturmasına ve süratle gelişen Polygon ekosisteminde kendisini daha âlâ konumlandırmasına yardımcı olacak bir hibe aldı. SkyLaunch ayrıyeten, uygun fiyatları, yüksek süreç suratları ve yenilikçi teknolojisi nedeniyle Polygon platformunun geniş çapta benimsendiğini belirtiyor.

Düşük hacimli PolySwarm (NCT), bu hafta Coinbase’den takviye aldıktan sonra son yedi gün içinde %372’den fazla kıymetlendi. NCT, Çarşamba günü Coinbase Pro tarafından Inverse Finance (INV), Liquity (LQTY), Propy (PRO) ile birlikte listelenen bir tehdit algılama ve berbat hedefli yazılımdan muhafaza projesidir. Token yazım sırasında son 24 saatteki %20 düşüşle 0.1045 dolardan süreç görüyor.

NFT haberleri

20 Ocak 2022’de WAX platformuna ender bir koleksiyon olan Street Fighter Classic NFT geliyor. Seri, WAXP tokenlarına 100 dolara muadil 1.000 paket içerecek. Paketler, sekiz farklı nadirlikte toplam 121 kart içerecek. Koleksiyonerler, aşağıdaki ender kartları alma talihine sahip:

  • Yaygın: %26 – %32
  • Yaygın olmayan %17,10
  • Ender A: %8,64 – %10,80
  • Destansı: %1,8 – %2,40
  • Efsanevi: %0.36

Bu seri, her biri rastgele seçilmiş 10 kart içeren sırf 1.000 paket içerdiğinden, Street Fighter koleksiyonu için toplam 10.000 NFT vardır. Kullanıcılar, paket satın almak için bir WAX Coud Cüzdanı kurmalı ve en az 100 dolar bedelinde WAXP bakiyesine sahip olmalıdır.

Başka NFT haberinde GamesPad NFT, OKEx NFT pazarında yayınlanıyor. Liste 14 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşti. GamesPad tıpkı vakitte “oyun, NFT ve metaverse ekosistemi” olarak da biliniyor. Ayrıyeten, NFT’leri bedelli ve ender sonlu sayıda sanat yapıtlarıdır.

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız metaverse rehberlerine buradan (bölüm-1, bölüm-2) ulaşabilirsiniz.

Metaverse coin haberleri

MetaGods, Blockchain tabanlı P2E aksiyon RPG oyunu Dragon Evolution ile stratejik bir iştirak duyurdu. İştirak, MetaGods’u merkezi olmayan teknoloji alanındaki GameFi projeleriyle birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmaya bir adım daha yaklaştırıyor.

Oyun merkezi GameFi, sıradan oyun platformu GemUni ile stratejik olarak paydaşlık kurdu. Paydaşlık, GemUni gündelik oyunlarının yükseltilmiş bir oyna-kazan (P2E) sürümünü sağlayacak. Ayrıyeten, 19 Ocak’ta gerçekleşmesi planlanan GemUni yaklaşan IGO, GameFi’de piyasaya sürülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.