Alt Coin

Bu 3 Altcoin Derinlere Daldı: Ziyan Yazıyorlar!

Kripto para piyasaları düşüş yaşamaya devam ederken bilgiler, kimi altcoin sahiplerinin ziyanda olduğunu gösteriyor. Bilgiler, Cardano (ADA), Shiba Inu (SHIB) ve Polygon (MATIC) sahiplerinin çoğunluğunun, kripto piyasaları satılmaya devam ederken artık ziyan ettiğini gösteriyor. Kripto tahlil firması IntoTheBlock, Cardano olan olan cüzdanlara bakıp, coin’lerin ortalama satın alma ölçüsünü belirledi ve şu anda hangi sahiplerinin ziyanda olduğunu belirlemek için sayısı ADA’nın mevcut fiyatıyla karşılaştırdı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Bu 3 altcoin yatırımcıları ziyanda

Intotheblock, ortalama satın alım meblağı mevcut fiyattan yüksekse, kripto paranın sahibinin ziyanda olduğu, yani “parasının tükendiği” belirleniyor.  Öte yandan, bir yatırımcı “paradaysa” yani ortalama maliyet bu cari fiyattan düşükse kârda listelenir. IntoTheBlock, Cardano sahiplerinin birçoklarının artık “su altında”, yani ziyanda olduğunu gösteriyor. ADA’ya yatırım yapanların yüzde 81’inin “parası tükenmiş” iken, yalnızca yüzde 12’si “parada” ve yüzde 8’i “parada” yahut başabaş pozisyonunda.

Tıpkı süreci kullanan IntoTheBlock, Polygon yatırımcılarının yüzde 51’inin kırmızı, yüzde 37’sinin kârlı ve yüzde 12’sinin başa baş olduğunu ortaya koyuyor. Bu ortada, Shiba Inu’yu (SHIB) satın alanların yüzde 50’si ziyanda, yüzde 39’u kârda ve yüzde 11’i başabaş. Kripto istihbarat firması ayrıyeten Dogecoin’e yatırım yapanların yüzde 44’ünün konum kaybetmeye devam ettiğini, yüzde 52’sinin kârda ve yüzde 5’inin başa baş olduğunu gösteriyor.

Bitcoin ve Ethereum’a bakıldığında IntoTheBlock, düşüşe karşın BTC ve ETH yatırımcılarının birçoklarının hala yeşilde olduğunu gösteriyor. Bitcoin iki ayda pahasının yaklaşık yarısını kaybederken, yatırımcıların yüzde 58’i hala yararlarını koruyor. ETH’ye gelince, sahiplerinin yüzde 61’i “parada”, yüzde 30’u “parasız” ve yüzde 9’u başa baş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.