Alt Coin

Bu 3 Altcoin’de Dev Balina Hareketleri: Alımlar Pik Yaptı!

On-chain analitik firmalarına göre Polygon (MATIC), Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’da (SHIB) bir dizi devasa altcoin balinası milyonluk alımlar yapıyor. Yazının devamında, balinaların on-chain aktivitelerine ve token’lerin fiyatı üzerindeki etkilerine göz atıyoruz. IntoTheBlock verileriyle başlayalım…

Balinalar DOGE, SHIB ve MATIC yağmalıyor!

IntoTheBlock analitiğine göre, Dogecoin’in büyük işlemleri son 24 saatte %148’e varan artış gösterdi. Firma tarafından izlenen “büyük” işlemler, 100.000 doların üzerindeki on-chain işlemlere odaklanır. Bu indikatör, günlük bu tür “büyük” işlemlerin hacmini gösterir. Aynı zamanda kurumsal faaliyetin veya balinaların alım satımının bir göstergesidir. Bu nedenle, Dogecoin için son 24 saatte görülen %148’lik artış, analistlere göre muazzam miktarda balina alım satımı olduğunu gösterebilir.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın elektrikli otomobil üreticisinin ödeme olarak kabul etmeye başlayacağını tweetledikten sonra Salı günü sıçradı. TradingView verilerine göre Dogecoin, düşmeden önce %48 artarak 0,228 doların en yüksek seviyelerine ulaştı. Dogecoin, Yazım sırasında 0.1728 dolardan işlem görüyor.

Devasa altcoin balinası parçalar halinde SHIB satın alıyor

Sıradaki Shiba Inu (SHIB) ise Etherscan tarafından sağlanan rakamlara göre, son iki gün içinde “0x69a9bd1808a215bb6861d4b3c1b684966d1d1c53” balina adresi üzerinden 43 milyar SHIB tokeninin geçtiğini gördü. İsimsiz balina 4,5 milyar, 4 milyar, 3 milyar ve 2 milyarlık parçalarla alıyor ve hemen gönderiyor. Balinanın şu anda bilançosunda iki milyar Shiba Inu var. İşlemler aşağıda:

Altcoin balinası 2 milyon dolarlık MATIC satın aldı!

Son olarak, Polygon (MATIC), Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere 13 Aralık’ta yaklaşık %16 düşüşle 1,751 dolara geriledikten sonra destek seviyesini buldu. MATIC yakılmasını başlatmak için 1559-EIP testnet uygulamasının başlatılması, satın alma duyarlılığına katkıda bulundu. Bunun yanı sıra, büyük yatırımcılar MATIC satın almak için düşüşten yararlandı. WhaleStats’a göre, bir Ethereum balinası 2.025.125 dolar değerinde 1.007.525 MATIC satın aldı. MATIC ayrıca, son 24 saat içinde balinalar tarafından satın alınan ilk 10 token arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.