Alt Coin

Bu 3 Altcoin’e Dikkat: NFT Dolandırıcılığı ve Fiyatlar Çakıldı!

NFT’ler, yükselmeye devam ediyor. 14 Ocak 2022’den bu yana OpenSea 1,03 milyar doların üzerinde süreç hacmi elde etti. NFT traderları, kıymet gördükleri şeylere ait hislerini değiştiriyor üzere görünüyor. 2022’den bu yana bir topluluk vurgusu yapılıyor. Bu sırada, 3 altcoin projesinin ardındaki platformlarına “scam” damgası vuruldu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

3 proje baş karışıklığına sebep oldu: Altcoin fiyatları süratle düştü

Lansmanından bu yana SOS, 13.7 trilyon SOS staking süreci gerçekleştirdi ve toplam 100 trilyon toplam arzının yüzde 50’si topluluğa dağıtıldı. 12 Ocak 2022’ye kadar kullanıcılar ve SOS yönetişim tokenı için yüzde 145 APY talep etme hakkına sahipti. SOS, bu getiri ölçüsünü sona erdireceğini duyurduktan sonra reaksiyonla karşılaştı. Birçok kişi, DAO’larda kararların oylama değişebileceğini öğrenerek hayal kırıklıklarını ve baş karışıklığını lisana getirdi. Bu karışıklığın akabinde SOS yaklaşık yüzde 70.5 düştü.

Öte yandan 10 Ocak 2022’de lansmanı yapılan LookRare, LOOK tokenını “ücretsiz” bir airdrop ile dağıttı, fakat NFT’yi satışa çıkarmak, airdrop talep etmek ve stake etmek (isteğe bağlı) dahil olmak üzere çeşitli süreç fiyatlarının ödenmesi gerekiyordu. Bilgilere nazaran, maliyetlere karşın, toplam uygun cüzdanların yaklaşık yüzde 60’ından fazla cüzdan LOOK talep etti. LookRare’in toplam hacmi yaklaşık 2,4 milyar dolar olarak gözüküyordu, fakat süreç ölçüsüne daha yakından bakıldığında birkaç kırmızı bayrak ortaya çıktı. En eski NFT marketplace’lerinden biri olan OpenSea ile ortalarındaki süreç hacmi besbelli bir halde farklıydı. Ayrıyeten yatırımcılar, traderların ticaret ödüllerinden yararlanmak için Larva Labs Meebits koleksiyonuyla wash trading yapıldığından şüphelenmeye başladı.

Son olarak, fees.wtf isimli bir platform da airdrop kıssasıyla gündeme geldi. Başlangıçta proje, bir kullanıcının harcadığı toplam gas fiyatlarını hesaplayan bir fiyat hizmetiydi. Bir kullanıcının hak talebinde bulunabilmesi için en az 0,05 ETH harcaması gerekiyordu. Airdrop duyurulduktan sonra, traderlar likidite havuzunun çok küçük olduğunu ve 58 ETH’nin bir bot tarafından boşaltıldığını öğrendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.