Alt Coin

Bu 4 Altcoin’e Dikkat: Kritik Gelişmeler Paylaşıldı!

Yeni haftaya geçmeden son günlerdeki en değerli altcoin gelişmelerine göz atalım. Paypal şirketi, bir stablecoin piyasa süreklerine dair argümanları yanıtlıyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

SundaeSwap takımı, mainnet lansmanını ayrıntılandırdı

7 Ocak Cuma günü, SundaeSwap’ın ardındaki takım olan SundaeSwap Labs, topluluğa, “Blockchain ve DEX’in sergileyeceği beklenen operasyonel kısıtlamalardan ve sınırlamalardan kimileri hakkında bilgi verdi. Projenin resmi blog gönderisinde SundeaSwap, topluluğun “önümüzdeki birkaç gün içinde çok heyecan verici bir duyuru bekleyebileceklerini” söyleyerek başladı ve bu mainnet lansmanıyla ilgili. Grup şunları paylaşıyor:

  • Testnet’e kıyasla çok daha düşük bir giriş manisi var; etkileşime geçmenize, cüzdanınızı testnet’e geçirmenize vb. gerek yok.
  • Gerçek fonlarla yararlarından yararlanmak için DEX’e katılmak için daha fazla teşvik var
  • Kullanıcılar alım satım faaliyeti yoluyla gerçek fon kayıplarına maruz kaldıklarından iştirak riski daha yüksektir.
  • SundaeSwap DEX, ağ bant genişliğini öteki başlatma protokolleriyle paylaşmalıdır, bu da ek ağ talebini artırır.

Cardano Blockchain’den bir haberle devam edelim. ADA ağındaki aktifliği artıran ve büyüme kaydeden birkaç ölçümle sonuçlanan akıllı mukavele yeteneğinin başlatılması Kasım 2021’den bu yana ATH düzeyine ulaştı. Şu istatistiklere göz atalım:

  • 7 Ocak 2021 itibariyle Cardano Blockchain ortalama yükü, metriğin %76.28 ile tepe yaptığı Kasım 2021’den bu yana en yüksek sayı olan %69.85’e ulaştı.
  • Cardano cüzdan sayısı, 2020 Noel’deki 190.000 sayısından 24 Aralık 2021 itibariyle 2,5 milyon cüzdana %1200’ün üzerinde bir artış gösterdi.
  • Ayrıyeten, 7 Ocak Cuma günü platform, performansı artırmayı amaçlayan Cardano’nun çekirdek düğümünü de yükseltti.

Altcoin projesi Polygon’un trafiği ATH’ye ulaştı

Gözlemciler, Sunflower Farmers oyuncularının Polygon (MATIC) Blockchain ağını tıkadığını fark etti. Bloomberg’den Olga Kharif’in makalesine nazaran, Sunflower Farmers’ın Polygon (MATIC) üzerinde oyna-kazan protokolünde oyun içi aktivitede ani bir artış, ortalama gas fiyatlarını fahiş düzeylere gönderdi. Aşağıdaki grafik, 2022’nin birinci günlerinde Polygon’daki (MATIC) gas fiyatlarının hangi düzeylere ulaştığını gösteriyor.

Savlara nazaran ödeme devi PayPal, bir stablecoin yaratma hazırlığında olabilir. Cuma günü geç saatlerde toplumsal medyadan yayılan bir habere nazaran, PayPal’ın iOS uygulamasında kelamda bir “PayPal Coin”i logosu ve yazısı bulundu. Son gelişmelere nazaran ödeme devi şirketi bu savlara “evet, bir stablecoin keşfediyoruz” cevabını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.