Alt Coin

Bu 5 Altcoin’e Dikkat: İşte Dev Yatırımlar ve Ortaklıklar!

Bitcoin ve altcoin piyasası, paydaşlıklar ve muahedeler ile heyecanını koruyor. Altcoin’lerin gerisindeki grupların çeşitli muahedeler yapması, hem benimsenmelerini hem de tanınırlıklarını artırıyor. Ayrıyeten büyük şirketler, gelişen bu alana yatırım yapmaya devam ediyor. Bu gelişmelerle kimilerinin fiyatında da olumlu değişimler oluyor. Kriptokoin.com olarak, bu yazımızda, çeşitli projelerin yakın vakitte gerçekleştirdiği iştirakleri ele alıyor olacağız…

Goldfinch, 25 milyon dolarlık yatırım aldı

Merkezi olmayan kredi protokolü Goldfinch, geçen Haziran ayında protokolün 11 milyon dolarlık A Serisi tipine öncülük eden Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki A Serisi uzatma tipinde 25 milyon dolar topladı. Goldfinch, merkezi olmayan bir kredi yüklenim süreci kullanarak teminatsız krediler için açık bir pazar yeri olarak hizmet eder.

Goldfinch protokolü, Goldfinch havuzundan stablecoin çekebilen ve akabinde sermayeyi borçlulara dağıtabilen borç veren işletmelere kredi limitlerini genişletir. Goldfinch, global sermayeye erişim sağlar, lakin kredi oluşturma ve hizmet verme işini borç veren işletmelere bırakır. Goldfinch, bir yıl evvel 250.000 dolar olan kredi hacmini 38 milyon doların üzerine çıkardı. Protokol, 18 ülkede 200.000’den fazla şahsa hizmet veriyor.

Moonbeam Network, Polkadot’taki lansmanını 11 Ocak’ta tamamlıyor

Lansman sürecinin 2. evresini tamamlayan Moonbeam Network, 11 Ocak 2022’ye kadar Polkadot’a lansmanını tamamlamayı planlıyor. Moonbeam, Kusama ve Polkadot’un lansman sürecini model alan Moonriver ile tıpkı lansman sürecini izleyecek. Dağıtılırken ağın kararlılığını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu sürecin, birinci beş parachain konumu için müzayedeler tamamlandıktan ve bir Moonbeam parachain durumunun garanti altına alınmasından sonra başlaması bekleniyordu. Son tarih olarak 11 Ocak belirlendi.

Tanınan altcoin Dogecoin için yeni paydaşlık

Dogecoin Vakfı, uzak bölgelerde DOGE süreçlerini desteklemek için Starlink ile ortak olma planlarını açıkladı. Proje, Dogecoin Vakfı tarafından yayınlanan bir yol haritasında önerildi. Araştırma, Starlink’in Dogecoin madencilerini süreçleri ölçeklendirmeye zorlama potansiyeline sahip olduğunu ortaya koydu. Dogecoin Vakfı’na nazaran, Starlink ile paydaşlığı tanımlayan proje, RadioDogeolarak isimlendiriliyor ve proje yerine oturdukça öteki detayları ortaya çıkacak.

Aave, düzenlenmiş alana yönelik çalışmalarıyla gündeme geldi

Aave kurumsal yatırımcıları ve düzenlenmiş finansal kuruluşları gaye alan DeFi havuzu Aave Arc’ı başlattı. Havuzun, lansmanı sırasında Fireblocks’un beyaz liste ortacısı ve Celsius, CoinShares ve GSR dahil olmak üzere 30 kurum iştirak gerçekleştirecek. 5 Ocak tarihli bir duyuruda Aave, Arc’ı “AML düzenlemeleriyle uyumlu olacak biçimde tasarlanmış ve tüm iştirakçi kurumların Müşterini Teşhis (KYC) doğrulamasından geçmesi gereken bir DeFi likidite piyasası” olarak tanımladı.

Esaslı altcoin Tezos, yeni iştirak ile e-spor adımı atıyor

Büyük görüntü oyunu yayıncısı Ubisoft ile bir NFT mutabakatını açıkladıktan haftalar sonra, Proof-of-Stake blockchain ağı Tezos artık e-spor sanayisine adım atıyor. Tezos Vakfı, önde gelen bir Avrupa e-spor tertibi olan Team Vitality ile bir sponsorluk muahedesi yaptığını duyurdu. Üç yıllık mutabakat 2024’e kadar sürecek ve Tezos, giysi markası Adidas ve PC donanım üreticisi Corsair dahil olmak üzere öbür ekip sponsorlukları ortasında Vitality’nin “ana ortağı” haline gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.