Alt Coin

Bu 5 Altcoin’e Dikkat: İşte Paydaşlıklar ve Listelemeler!

Kripto piyasasındaki gelişmeler dur durak bilmeden tüm süratiyle devam ediyor. Altcoin projeleri yeni ortaklılar kuruyor, yeni eserler geliştiriyor, geleceğe yönelik geliştirme programları açıklıyor ve daha fazlası kripto dünyasına taraf veriyor. Örneğin Aave, Aave Arc’ı açarken, Polygon, 2022’de başlatılacak 3 değerli kilometre taşını duyurdu ve Algorand, bir araştırma üniversitesi ile ortak oldu. Kriptokoin.com olarak okuyucularımız için 5 altcoin’e ait gelişmeleri derledik.

Altcoin projesi Aave (AAVE) kurumsal eserini piyasaya sürdü

Şu anda kripto ekosistemindeki en büyük kredi protokolü olan DeFi projesi, Fireblocks ile ortaklaşa 30’a kadar yatırım firması sunan yeni Aave Arc’ı açtı. Aave Arc, finansal kurumlara ve şirketlere hizmet verecek, onlara dijital varlıkları ödünç almaları ve DeFi’nin sunduğu yüksek getirileri muhafazalı bir düzenleyici ortamda yakalamaları için bir yol sunacak. Olağan vesayetsiz protokolünden farklı olarak, Aave Arc’taki likidite havuzlarına müsaade veriliyor, bu da hizmeti kullanmak isteyen rastgele bir kurumun evvel beyaz listeye alınması gerektiği manasına geliyor.

Fireblocks, KYC/CDD/EDD unsurlarını ve Mali Hareket Vazife Gücü’nün yönergelerini izleyerek her bir firmaya dahil olmak için gerekli denetimleri tamamlamaktan sorumlu. Fireblocks CEO’su Michael Shaulov, iştirak hakkında yorum yaptı ve “düzenlenmiş DeFi araçlarının flaş krediler ve yüksek getirili mevduat hesapları üzere yeni eser ve hizmetler dalgasını açığa çıkarabileceğini” belirtti.

Polygon (MATIC), 2022’de başlatılacak 3 kıymetli kilometre taşını açıkladı

2021 yılında, Polygon altı yeni tahlil ekledi: SDK, Avail, Hermez, Nightfall, Miden ve Zero, ZK (Sıfır Bilgi) şifrelemesi. Altcoin, 250 milyon dolarlık bir mutabakatta, Ağustos 2021’de roll-up platformu Hermez Network ile birleştiğini duyurdu. Hermez, sonunda Polygon ekosistemine entegre edildi ve Polygon Hermez ismi altında Polygon’un tahlillerinin bir bileşeni haline geldi.

Birebir halde Kasım ayında, STARK tabanlı, EVM uyumlu bir toplama olan Polygon Miden doğdu. Polygon Miden’in birincil bileşeni, STARK tabanlı bir sanal makine olan Miden VM, EVM (Ethereum Sanal Makinesi) dahil olmak üzere keyfi mantık ve süreçleri etkinleştirmede ZK toplamalarının zorluğunu çözmeyi amaçlıyor. Katman-2 platformuna nazaran, 2022’de, Polygon Hermez ve Polygon Miden’in sırasıyla ikinci ve üçüncü çeyreklerde halka açık test ağlarını başlatacak.

Algorand (ALGO), İsrail’in önde gelen araştırma üniversitesi ile ortak oldu

Algorand Vakfı, Blockchain teknolojisi eğitimini desteklemek için İsrail’in önde gelen araştırma üniversitesi Bar Ilan (BIU) ile paydaşlık kurdu. Vakıf, bir blog yazısında, 12. BIU Kriptografi üzerine Kış Okulu programı için bir hibe olarak gelen iştirakin, Algorand Blockchain’e daha fazla iştirak sağlamayı amaçladığını belirtti.

Program, öncelikle kriptografide lisansüstü öğrenciler ve doktora sonrası araştırmacılar, özel bilgi alma ve kayıtsız RAM’deki ilerlemeler, fonksiyon sırrı paylaşımı ve homomorfik sır paylaşımı, eşik imzaları ve özel küme kesişimi dahil olmak üzere çeşitli mevzuları kapsayacak. Kış okulu 23 Ocak – 26 Ocak 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek. BIU’ya nazaran, global bir kitleye ulaşmanın bir kesimi olarak, ilgilenen öbür öğrenciler YouTube’daki öğrenme oturumlarına erişebilecek.

Altcoin projesi Celo (CELO), Huobi Global’de listelendi

Celo, Huobi Küresel ‘de listelendi ve süreçler bugün başladı. Bununla birlikte spot süreçler, kâfi hacme ulaşıldıktan sonra yapılabilecek. Yatırımcılar, Huobi Global’de CELO yatırma süreçlerini bugün gerçekleştirebilecek olsa da Huobi Global’den diğer borsalara aktarma süreçlerini 6 Ocak’ta yapabilecek.

BabyDoge 1,2 Milyon kullanıcıya ulaştı ve Shiba Inu’yu yendi

Birinci ve en büyük Shiba Inu rakiplerinden biri olan BabyDoge göğüs tokeni, piyasadaki neredeyse %100’lük bir fiyat artışının akabinde holder sayısında ‘rakibini’ geçti. WhaleStats tarafından sağlanan on-chain bilgilere nazaran, BabyDoge sahiplerinin sayısı 1,12 milyonluk düzeye ulaşırken, SHIB sahiplerinin sayısı hala 1,1 milyon yatırımcıda kaldı.

Holder sayısı, traderların varlığın temelde büyüyüp büyümediğini belirlemesine imkan tanıyan verimli bir ölçüm olarak görülüyor. Hem Shiba Inu hem de Baby Doge topluluklarından üyeler, her iki altcoin projesinin de güçlü büyümesinin, varlığın düşük fiyatına ve her ralli sırasında güçlü yararlar gösterme yeteneğine dayandığını öne sürüyor.

Shiba Inu, Ekim 2021’de gerçekleşen akıllara sakinlik veren %1.000 ralli sırasında mevcut destekçi tabanının büyük bir kısmını topladı. BabyDoge’daki hoder’ların sayısındaki artış, 2 Ocak’ta piyasada gerçekleşen en son %100 pompa sırasında ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.