Alt Coin

Bu 6 Altcoin’e Dikkat: Büyük Haberler Geliyor!

Kripto para piyasalarının sert bir düzeltme sürecinden geçtiği şu günlerde, Kriptokoin.com olarak 6 altcoin projesini mercek altına alıyoruz. Tanınan altcoin projeleri olan Tezos, Dogecoin, Shiba Inu, Cardano, Ethereum ve Matic hakkında yatırımcıların bilmeleri gereken yeni gelişmeleri dikkatinize sunuyoruz.

6 Altcoin projesinden haberler

Tezos, Team Vitality ile paydaşlık imzaladı. Paydaşlık, “Team Vitality taraftar tecrübesinde ihtilal yaratacak” formunda yorumlanıyor. Tezos, Team Vitality ile üç yıllık bir iştirake girdi. Muahede, Tezos için daha fazla görünürlük sağlarken Team Vitality hayran tecrübesinde ihtilal yaratacak. Tezos, geçtiğimiz yıl içinde birkaç büyük paydaşlık imzaladı, lakin tekrar de Katman 1 rakiplerinin birçoğunun gerisinde kalıyor. Üç yıllık muahede, Tezos’un güç verimli blockchaininden yararlanarak Team Vitality’yi hayranlarına her zamankinden daha yakın hale getirmeyi amaçlıyor. Tezos için paydaşlık, muhtemelen Team Vitality oyuncularının formalarında sponsorluk logoları halinde marka görünürlüğünü içeriyor üzere görünüyor. Team Vitality bir basın açıklamasında, “Tezos, en düzgün performans gösteren Team Vitality takımları ve yıldız atletler tarafından ve espor ekosisteminde rakipsiz marka görünürlüğü aracılığıyla temsil edilecek” dedi.

Shiba Inu ve Dogecoin Mart’ta AMC tiyatrolarına geliyor

AMC müşterileri “büyük olasılıkla” Mart ayından itibaren Dogecoin ve Shiba Inu ile bilet satın alabilecekler. AMC CEO’su Adam Aron, dünyanın en büyük sinema zincirinin bu Mart’ta en tanınan göğüs coinler olan Dogecoin ve Shiba Inu’ya “büyük olasılıkla” benimseyeceğini duyurdu. Şirketin web sitesi aracılığıyla yapılan her türlü ödeme için iki kripto para ünitesi kabul edilecek. Aron, şirketin müşterilerinin mevcut kripto para üniteleri ortasında Shiba Inu’yu görmek isteyip istemediğini öğrenmek için Ekim ayı sonlarında bir Twitter anketi düzenledi. Ankete katılanların büyük çoğunluğu SHIB’nin AMC’nin ödeme programına eklenmesinden yanaydı. Bu, Aron’un Twitter takipçilerinin ezici bir çoğunlukla Dogecoin ile bilet satın alabilmek için oy vermesinden sonra geldi. Ekim ayında AMC, eGift kartları için orjinal göğüs kripto para ünitesini kabul etmeye başladı.

Tanınan altcoin Cardano’dan yeni duyuru

Cardano’nun birinci hepsi bir ortada DeFi cüzdanı için yeni bir dönüm noktasına ulaşıldı. Cardano’nun birinci hepsi bir ortada DeFi cüzdanı GeroWallet, yeni bir ilişki kilometre taşını duyurdu. GeroWallet, kullanıcılara fiat kullanarak Cardano satın alma imkanı sağlarken, kullanıcıların sentetik varlıkları takas etmelerine, paylaştırmalarına ve marjin ticareti yapmalarına imkan tanıyor. Yakın tarihli bir gönderide takım, en son yükseltmenin dApp bağlayıcı fonksiyonu olarak isimlendirilen öbür bir kilometre taşını başlattığını belirtiyor. Bu, kullanıcıların tanınan Cardano NFT koleksiyonlarından NFT satın almalarına ve satmalarına imkan tanıyan bir NFT pazarı olan Cardahub’a temas sağlıyor. Charles Hoskinson Cardano ağının önümüzdeki altı ila dokuz ayı merkezi olmayan uygulamalar (dApps) ekosistemini geliştirmek için harcamayı planladığını açıkladığını bildirmişti. GeroWallet’in en son sürümü, Cardano geliştirme faaliyetinde ilerleme kaydetmeye devam ederken, Cardahub kullanıcıları için dApp bağlayıcı fonksiyonelliğine müsaade veriyor.

Vitalik Buterin, Ethereum için yeni fiyat yapısı önerdi

Vitalik Buterin, dünyaya Ethereum ağındaki kullanıcı fiyatları için yeni bir yol gösteriyor. Vitalik Buterin, daha evvel uygulanan EIP-1559 yükseltmesine atıfta bulunarak, “çok boyutlu EIP-1559” ismi verilen Ethereum ağı için yeni bir fiyat yapısı için resmi bir teklif yayınladı. Hesaplamalar ve formüller, aslında Ethereum‘da fiyatların çalışma biçimini değiştirebilecek kolay teklifler: ağdaki farklı süreçler için farklı ölçülerde gas kullanılacak. Yeni fiyat konsepti, gasın daha optimum formda kullanılacağı adil bir yapı oluşturacak ve kullanıcıların para basma, süreç davet bilgileri ve daha fazlası üzere çeşitli operasyon cinslerine daha az harcama yapmalarına imkan tanıyacak. Buterin, şebekedeki yeni fiyat yapısını gerçekleştirmenin iki yolunu önerdi: gas yürütme maliyeti sabit kalır ve işletim maliyetleri, kullanılan kaynağın tipine nazaran taban fiyata bölünür.

Matic Karlılığı %70’in üzerinde kaldı

Piyasadaki en karlı varlıklardan biri %20’lik bir düzeltmeden geçiyor, lakin tüm sahiplerin neredeyse %80’i için kârlılığını koruyor. Kripto para piyasasının çoğunluğunun derin bir düzeltmeye girmesine karşın, Matic üzere altcoin sahiplerinin birden fazla, %18’lik fiyat düşüşünden sonra bile varlığı hala kâr için taşıyor. Matic sahiplerinin %79’u kârda. Matic, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2.90 dolara ulaştıktan sonra pahasının yaklaşık %25’ini kaybetti. Tüm sahiplerin kompozisyonlarının yalnızca %13’ü kayıpta, bu da birçoklarının Matic’e en zirvede yahut çok yakın bir yerden girdiğini gösteriyor. Polygon’un tokeni, varlığın Aralık sonunda oluşan trend çizgisinin altına düşmesinden sonra başlayan %17’lik bir düzeltmeden geçerek kripto para piyasasındaki genel eğilimi takip ediyor. Daha evvel Matic, 14 Aralık’tan bu yana bedelinin %80’inden fazlasını kazanarak 2021’in son ayında kripto para piyasasındaki en karlı varlıkların tepesine yerleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.