Alt Coin

Bu 9 Altcoin’e Dikkat: Türkler Bunlara Fokuslandı!

Kripto para ünitelerinin epeyce tanınan olduğu Türkiye’de yatırımcılar, çıkar elde etmek yahut elindeki paranın bedelini korumak gayesiyle altcoin projelerine başvuruyor. Altcoin’lerin ülkemizdeki popülaritesi, bilgi kaynağı CoinGecko’nun haftalık olarak Kriptokoin.com ile paylaştığı istatistiklerde de kendini aşikâr ediyor.

Türkiye’deki yatırımcıların odağı bu 9 altcoin projesinde

Kripto paralara yönelik dataları aktaran CoinGecko, geçtiğimiz hafta Türkiye’de en çok aranılan kriptoların bir listesini paylaştı. Bu listeye nazaran yatırımcılar piyasa bedeli ile en büyük coin olan Bitcoin (BTC) dışında 9 altcoin’i araştırdı. Kelam konusu 9 altcoin ise aşağıdaki formda:

  • Baby Doge Coin (BabyDoge): Bir göğüs coin olan BabyDoge Haziran 2021’de piyasaya sürüldü ve evcil hayvan yardım kuruluşu, NFT oluşturma, GameFi ve daha fazlasını içeren savlı bir yol haritasına sahip.
  • Starlink (STARL): Starlink, kullanıcıların tek başına yahut diğerleriyle cihanda maceralara atılabileceği bir metaverse’dür. STARL da bu ekosistemin tokenı olarak fonksiyon görüyor.
  • Mandox (MANDOX): Mandox, NFT ve play-to-earn ekosistemidir.
  • Euler Tools (EULER): Hem ödemeler hem de likidite madenciliği için kullanılabilen bir yardımcı program tokeni ile desteklenen, tokenları geri alıp yakarak deflasyonist bir sistem oluşturma hedefi taşıyan Euler.Tools da listede yer aldı.
  • LooksRare (LOOKS): LOOKS, traderları ve içerik oluşturucuları iştirak için faal olarak ödüllendiren topluluk odaklı NFT pazarı olan LookRare’e güç veren tokendır. LookRare’in platform alım satım fiyatlarının tamamı, LOOKS token stakerları tarafından kazanılır:
  • AstroSwap (ASTRO): AstroSwap, Blockchain topluluğu olan Cardano ekosistemi için oluşturulmuş birinci yıldızlararası DEX’tir.
  • BENQI (QI): BENQI, yüksek süratli Avalanche akıllı mukavele ağı üzerine kurulmuş, merkezi olmayan non-custodial bir likidite piyasası protokolüdür. Protokol, kullanıcıların dijital varlıklarını kullanarak borç vermelerine, borç almalarına yahut faiz kazanmalarına imkan tanır.
  • AnRKey X (ANRX): AnRKey X, çok sürümlü bir DeFi oyun stüdyosu ve metaverse’teki oyuncuları ve yaratıcıları destekleyen hepsi bir ortada play-to-earn platformudur.
  • PulsePad (PLSPAD): PULSE ekosistemi için birinci deflasyonist launchpad olan PulsePad’in tokenıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.