Alt Coin

Bu Altcoin Hacklendi: Fiyat İnanılmaz Çöktü!

Staking ve farming platformu Bent Finance, Aralık ayında bilgisayar korsanları tarafından hacklenen 6. proje oldu. Altcoin projesinin mahallî token’i BENT geçtiğimiz saatlerde aşağıdaki %80’lik çöküşü kaydetti. Şu anda 4 dolar taban bölgesinden gelim alımların akabinde 6.66 dolara ulaşarak, son 24 saatlik ziyanı %50 civarında tutuyor. Gelin neler yaşandı süratlice göz atalım.

Bent Finance (BENT), havuzların istismar edildiğini doğruladı

Altcoin projesi saldırıyı onayladıktan sonra, yatırımcılardan fonlarını geri çekmelerini ve güvenliği ihlal edilmiş platformdaki ödül taleplerini devre dışı bırakmalarını istedi. Bent Finance proaktif olarak yatırımcılara fonları geri çekmelerini tavsiye etti ve bir biçimde kayıpları geri ödemeyi planlıyor. Kripto dolandırıcılığı araştırmacısı ve TRM Labs’den ABD Bilinmeyen Servisi Joe McGill’in eski üyesine nazaran, saldırganlar yazının yazıldığı sırada 1,6 milyon dolardan fazla pahaya sahip yaklaşık 440 Ethereum (ETH) çalmayı başardılar.

Altcoin projesi yatırımcılarının ziyanını telafi edecek

Kısa bir mühlet evvel, PeckShield hack süreçlerinin kaynağını tespit etmek için konuştuğunda topluluk Bent Finance’in bir “rug pull” olayı olasılığından şüphelendi. Bundan sonra, grup olarak Bent Finance, gelişen durumu daha düzgün anlamak için iki bağımsız beyaz şapka geliştiricisini atadı. Şu anda protokol, havuz yatırımcılarına madencilik her güncellemeyle çözülene kadar geri çekilmelerini tavsiye etmeye devam ediyor. Proje, çalınan tüm fonları geri alacağını onayladı.

Atağın büyük olasılıkla 12 Aralık’tan beri gerçekleşmiş olması, Bent Finance’in 1 Aralık’tan bu yana ağda bir saldırganın varlığından şüphelendiğine dair bulgularıyla çelişiyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Bent Finance, Grim Finance, BitMart ve AscendEX dahil olmak üzere Aralık ayında akına uğrayan altıncı proje. Başarılı bir atağın direkt sonucu olarak toplam ziyan 600 milyon doların üzerinde. Ancak, Bent Finance madenciliğinden kaynaklanan hasarı belirlemek için daha fazla araştırma devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.