Alt Coin

Bu Altcoin İçin Korkutan İddia: Yakında Bu Tabanlara Kayabilir!

Kripto piyasası Pazar günü toplansa da, geçen haftaya nazaran altcoin fiyatlarında %20’nin üzerinde düşüşler kelam konusu. Solana (SOL) ise günlük grafiğinde onaylanmış bir baş ve omuz formasyonu eşliğinde 70 dolara işaret ediyor. Analist Yashu Gola’ya nazaran formasyon %45’ten fazla düşüşe işaret ettiğinden bu düzey önümüzdeki haftalarda görülebilir.

Altcoin fiyatı 87.73 dolar kritik dayanak düzeyine yaklaştı

Aşağıdaki grafik, SOL fiyatının Eylül 2021’de yaklaşık 217 dolara yükseldiğini, 134 dolara yakın dayanak düzeyine düştüğünü ve akabinde Kasım 2021’de 260 dolar rekor düzeye yükseldiğini gösteriyor. Bu haftanın başlarında, 87.73 dolar ile 2022’nin en düşük düzeyine kırılmadan 134 doları test etmek için geri döndü. Fiyat hareketinin bu basamağı, arka arda üç zirve içeren bir düşüş eğilimi modeli oluşturuyor ve ortadaki 257 dolar civarında (baş olarak adlandırılır) öbür ikisinden 200 ila 210 dolar civarında daha yüksek çıkıyor ( sol ve sağ omuzlar). Bu ortada, SOL’un üç tepesi, boyun çizgisi olarak isimlendirilen 134 dolarda ortak bir takviye düzeyinin üzerinde durdu. Bunun altına bir düşüş, baş ile boyun çizgisi ortasındaki azamî uzaklığa eşit uzunluktaki düzeye hakikat uzun bir düşüş eğilimini işaret eder. SOL’un durumunda, ara 137 dolar civarında, bu da baş ve omuz fiyat amacını yaklaşık 170 dolar tutuyor.

Şimdiye kadarki eğilim

Düşüş görünümü, Solana fiyatının bu hafta %22’den fazla düşmesiyle geldi. Devam eden kripto piyasasındaki düşüşün merkezinde, Fed’in bir ayda 120 milyar dolarlık varlık satın alma programını gevşetme kararı ve akabinde 2022’ye yayılan üç yahut daha fazla faiz oranı artışı yer alıyor. Analiste nazaran kripto piyasası önümüzdeki günlerde düşüş eğilimini sürdürürse, SOL fiyatı da baş ve omuz kurulumunu doğrulama riski altında olacak.

SOL’un kısa vadeli görünümü

SOL’un daha uzun vakit çizelgesi grafiği, uzun vadeli düşüş kurulumuna hakikat eğilirken, kısa vadeli görünümü nispeten yükseliş gösteriyor. Analiste nazaran bu ki faktörden kaynaklanıyor:

  • Birincisi, SOL fiyatı, Eylül 2021’deki aşağı istikametli teşebbüslerini sınırlamada tesirli olan 116 dolar kritik takviye düzeyine düştü.
  • İkincisi, günlük RSI 30’un altına düştü – klasik bir satın alma sinyali.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.