Alt Coin

Bu Altcoin Kapış Kapış Gidiyor: Bugün Onbinlercesi Satın Alındı!

Son bir saatte 16.000’den fazla ETH’nin satın alındığı bildirildi. Öncü altcoin Ethereum ani ve güçlü satın alma faaliyeti ile karşı karşıya, piyasa reaksiyon veriyor. Twitter’da sunulan IntoTheBlock datalarına nazaran, traderlar son 60 dakikada 16.000’den fazla ETH satın aldı. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Tanınan altcoin tekrar ilgi odağı mı oluyor?

ETH’nin satın alınma aktivitesinde ani bir artış görüldü. Bilgilerin gösterdiği üzere, traderlar ve yatırımcılar son 30 dakikada 15.500 ETH satın aldı. Satın alma faaliyetindeki ani artış, neredeyse %4’lük bir fiyat artışına neden oldu.

Satın alma faaliyetindeki artış, geçen yılın Aralık ayının sonundan bu yana derin bir düzeltme durumunda kalan piyasa için uzun vakittir beklenen bir olaydı. Büyük altcoinler ve Bitcoin, yeni yılın birinci günlerinde bedellerinin yaklaşık %15’ini kaybetti. Ethereum, ATH’si 4.872 dolarda kalırken, daha evvel kazandığı kıymetinin %30’unu kaybetmişti. Ether, birden fazla traderın “elmas tavan” dediği 5.000 dolarlık direnci kırmayı başaramadı. Ethereum teknik olarak çok satılmış durumdaydı. Çok sayıda teknik göstergenin daha evvel önerdiği üzere, Ethereum, Nispi Güç Endeksi üzere yaygın olarak bilinen göstergelerin iki yılın en düşük düzeylerine ulaşmasıyla piyasada çok satıldı.

Piyasanın satışlar ve kısa siparişlerle teknik olarak çok doygunluğu, piyasada hafif bir satın alma gücü belirdiğinde ekseriyetle varlığın fiyatında güçlü bir artışa yol açar. Düzeltme durumunda kalan Ethereum üzere varlıklardaki fiyat artışı, ETH’deki en son %5’lik toparlanmanın temeli olan kısa vadeli sıkışmaya bağlı. Kilit faiz oranı artışıyla birlikte, daha fazla trader kripto para üniteleri üzere riskli varlıkları bırakmaya ve daha inançlı seçeneklere yönelmeye karar vermiş olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.